Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [3.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [3.11.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 3 listopada


Spis treści:


Fed podniósł stopy procentowe. Bitcoin zareagował delikatnym spadkiem

Wczoraj amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) podniosła przedział kluczowych stóp procentowych o 75 punktów bazowych – do 3,75-4% w skali roku. To już szósta podwyżka stóp w 2022 r. i czwarta z rzędu w przyrostach o 75 pb. Wskaźnik ten jest obecnie na najwyższym poziomie od 2008 roku.

Rynek akcji w USA negatywnie zareagował na decyzję Fed. Na koniec sesji giełdowej 2 listopada indeks Nasdaq Composite spadł o 3,36%, S&P 500 stracił 2,5%, a wskaźnik Dow Jones 1,55%. Niemniej jednak podwyżka miała niewielki wpływ na rynek kryptowalut. Całkowita kapitalizacja aktywów cyfrowych spadła o zaledwie 0,4%.

Czytaj więcej: Fed podniósł stopy procentowe. Bitcoin zareagował delikatnym spadkiem


Instagram umożliwi mintowanie i sprzedawanie NFT

Instagram rozwija funkcję mintowania i sprzedaży NFT za pośrednictwem swojej aplikacji. W momencie uruchomienia, proces ten będzie się odbywał na blockchainie Polygon. Aplikacja będzie również pobierać metadane z OpenSea, aby wyświetlać nazwy i opisy kolekcji.

Meta najpierw wprowadzi nowe funkcje NFT do wybranej grupy artystów i twórców treści. W przyszłości ma jednak w planach zaoferować je szerszej publiczności – czytamy w oświadczeniu. Wśród twórców, którzy otrzymają wczesny dostęp do nowych funkcji znajdują się m.in. fotograf DrifterShoots, artysta wizualny Ilse Valfré i artystka Amber Vittoria.

Czytaj więcej: Instagram umożliwi mintowanie i sprzedawanie NFT


Wolumen obrotu NFT spada szósty miesiąc z rzędu

Wolumen obrotu niewymiennymi tokenami (NFT) spadał przez sześć miesięcy z rzędu. W październiku nie przekroczył on nawet 500 mln dolarów, co było najniższym wynikiem od lipca 2021 roku. W ciągu października sprzedano tokeny kolekcjonerskie o wartości 460 milionów dolarów. W porównaniu z rekordową wartością 4,7 miliarda dolarów ze stycznia 2022 roku, wolumen obrotu spadł o aż 90%.

Czytaj więcej: Wolumen obrotu NFT spada szósty miesiąc z rzędu


Szwajcaria chce weryfikować transakcje krypto powyżej 1000 USD

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) zrewidował swoje przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby uwzględnić w nich aktywa cyfrowe. Zgodnie z poprawkami, obywatele muszą udowodnić swoją tożsamość podczas dokonywania transakcji kryptowalutowych powyżej 1 000 franków szwajcarskich w ciągu 30 dni.

Czytaj więcej: Szwajcaria wprowadzi weryfikację dla transakcji kryptowalutowych


Revolut udostępnia płatności kryptowalutami w kartach debetowych

Aplikacja bankowa Revolut wprowadzi opcję płatności kryptowalutami za pomocą kart debetowych. Będzie można podpiąć je do kart podobnie jak tradycyjne waluty. Początkowo usługa będzie dostępna dla Brytyjczyków i Szwajcarów.

Czytaj więcej: Revolut udostępnia płatności kryptowalutami w kartach debetowych


Hetzner blokuje dostęp do chmury dla walidatorów Solany

1000 walidatorów odpowiedzialnych za 20% stakingu w sieci Solana zostało odciętych od usług w chmurze, po wypowiedzeniu im umów przez firmę Hetzner. Pomimo tego zdarzenia blockchain działa bez zakłóceń. Znacząco nie ucierpiał także kurs SOL.

Czytaj więcej: Hetzner blokuje dostęp do chmury dla walidatorów Solany


Filipiński UnionBank rozpoczyna handel bitcoinem

Największy bank na Filipinach, UnionBank, ogłosił pilotażowe uruchomienie usług handlu i przechowywania bitcoinów i Ethereum. Inicjatywa jest realizowana we współpracy ze szwajcarskim powiernikiem Metaco.


Zdecentralizowana giełda Rubc zhakowana na 1,2 mln dolarów

Crosschainowy agregator swapów Rubic stracił ponad 1,2 mln dolarów po tym, jak haker uzyskał dostęp do frazy seed portfela administratora. Według twórców, zhakowany portfel zarządzał mostem RBC/BRBC i nagrodami za staking.

Atakujący sprzedał około 34 milionów tokenów RBC i BRBC, wartych łącznie ponad 1,2 miliona dolarów, na zdecentralizowanych platformach Uniswap i PancakeSwap. W portfelu napastnika nadal znajduje się 205 BNB (ponad 65 tysięcy dolarów) oraz 138 ETH (ponad 214 tysięcy dolarów).


Singapur testuje instytucjonalne DeFi na Ethereum

Program pilotażowy zdecentralizowanych finansów Monetary Authority of Singapore (MAS) właśnie zrealizował “pierwszy przypadek użycia w świecie rzeczywistym dla protokołów DeFi klasy instytucjonalnej”.

J.P. Morgan, DBS Bank i SBI Digital Asset Holdings wykorzystały wczoraj protokół Aave na Polygon – rozwiązanie skalujące warstwy 2 – do realizacji transakcji walutowych i obligacji rządowych w sieci Ethereum. Banki w ramach testów wymieniły tokenizowane wersje obligacji rządowych papierów wartościowych Singapuru na japońskie obligacje rządowe, a także japońskie jeny na dolary singapurskie. –> źródło: Decrypt


Przychody Robinhooda z kryptowalut spadły o 12% w III kw.

Przychody brokera Robinhood z transakcji związanych z aktywami cyfrowymi spadły o 12% do 51 mln USD w III kw. 2022 r. Firma przypisała ten spadek m.in. 12-procentowemu spadkowi miesięcznych aktywnych użytkowników w ujęciu kwartał do kwartału oraz 24-procentowemu spadkowi wolumenu obrotu. –> źródło: Cryptobriefing


Huobi planuje przeprowadzkę na Karaiby

Według tweeta Justina Suna, któremu przypisuje się udział w przejęciu azjatyckiej giełdy, Huobi przeniesie się na Karaiby. Wśród branych pod uwagę lokalizacji znajdują się Bahamy, Panama lub Dominikana. –> źródło: CoinDesk


Czy CZ i Binance zaczną kupować banki?

Założyciel największej giełdy kryptowalut świata Changpenga “CZ” Zhao powiedział Bloombergowi, że rozważa zakup banków, które pomogłyby mu w wypełnieniu luki pomiędzy tradycyjnymi finansami i rynkiem cyfrowych aktywów. Na razie nie podzielił się jednak szczegółami i nie wiadomo, czy plan jest w trakcie realizacji. –> źródło: Bloomberg

sytuacja na rynku kryptowalut



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.