Revolut udostępnia płatności kryptowalutami w kartach debetowych | Wiadomości | CrypS.

Revolut udostępnia płatności kryptowalutami w kartach debetowych

Mariusz Przepiórka
Revolut staking

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 20 milionów klientów, rozszerza funkcjonalność swoich kart debetowych o tryb płatności kryptowalutami. Usługa w pierwszej kolejności będzie dostępna w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.


Tryb płatności kryptowalutami może zostać aktywowany na każdej z posiadanych kart. Nowa funkcja pozwala przełączać waluty, które zostaną wykorzystane do płatności i uwzględnia również kryptowaluty. W ten sposób każdą zwykłą kartę można w aplikacji Revolut zmienić w kartę do płatności kryptowalutami. Nowa funkcja jest odpowiedzią na liczne głosy entuzjastów kryptowalut, którzy nie tylko chcą kupować, przechowywać i sprzedawać swoje tokeny, ale także używać ich do codziennych zakupów.

Obecnie, Revolut pozwala klientom trzymać i handlować w aplikacji blisko 100 tokenami. Teraz, klienci będą mogli skorzystać z każdej swojej karty z aktywnym trybem płatności kryptowalutowych do płacenia tokenami za codzienne zakupy. Obowiązuje standardowa opłata za wymianę tokenów na waluty fiducjarne. Wymiana jest natychmiastowa, podobnie jak przebiega płatność. Usługa nie jest obciążona dodatkowymi opłatami.

Cashback w okresie promocji

Za płatności online lub offline kartą Revolut przy użyciu jednej z blisko 100 kryptowalut, w trakcie trwania promocji, klienci otrzymają dodatkowo 1% cashbacku. Cashback będzie wypłacony w tej walucie, w której nastąpiła płatność np. jeśli wydatek byłby w bitcoinach, to 1% cashbacku także będzie wypłacone w bitcoinach. Klienci będą mogli skorzystać łącząc cashback wynikający z posiadanego planu np. Metal, z cashbackiem z tytułu kartowych płatności kryptowalutowych, w okresie trwania promocji.

– W tym roku nie tylko zwiększyliśmy liczbę dostępnych w aplikacji Revolut kryptowalut, do blisko 100 i uruchomiliśmy kursy edukacji finansowej Learn & Earn, z których korzystają miliony klientów. Teraz, przenosimy kryptowaluty jeszcze mocniej do mainstreamu, by ludzie mogli opłacać codzienne wydatki za pomocą kryptowalut i karty płatniczej – powiedział Emil Urmanshin, General Manager Crypto w Revolut.

Revolut stakingreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.