Instagram umożliwi mintowanie i sprzedawanie NFT | Wiadomości | CrypS.

Instagram umożliwi mintowanie i sprzedawanie NFT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Meta wprowadza funkcje NFT na FB i Instagramie

Instagram rozwija funkcję mintowania i sprzedaży NFT za pośrednictwem swojej aplikacji. Tak wynika z środowego ogłoszenia firmy macierzystej, a mianowicie Meta.


Szef działu handlu i fintech Meta Stephane Kasriel napisał w oświadczeniu:

Mała grupa twórców wkrótce będzie mogła tworzyć cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie (NFT) i sprzedawać je bezpośrednio na Instagramie.

NFT – które Meta często nazywa “cyfrowymi kolekcjami” – są unikalnymi tokenami emitowanymi na blockchainie, które reprezentują własność nad aktywami, zwykle dziełami sztuki cyfrowej.

W momencie uruchomienia, Instagram będzie używał blockchaina Polygon do wybijania NFT. Aplikacja będzie również pobierać metadane z OpenSea, aby wyświetlać nazwy i opisy kolekcji.

Meta najpierw wprowadzi nowe funkcje NFT do wybranej grupy artystów i twórców treści. W przyszłości ma jednak w planach zaoferować je szerszej publiczności – czytamy w oświadczeniu. Wśród twórców, którzy otrzymają wczesny dostęp do nowych funkcji znajdują się m.in. fotograf DrifterShoots, artysta wizualny Ilse Valfré i artystka Amber Vittoria.

Meta i jej strategia Web3

Ta powolna strategia rozwoju pasuje do reszty podejścia Mety do Web3. Firma ogłosiła w maju, że wprowadza funkcję połączenia portfela dla wybranych twórców, aby mogli oni wyświetlać swoje NFT w swoich profilach na Instagramie i Facebooku. Póki co aplikacje social media obsługują wyświetlanie NFT na blockchainach Ethereum, Polygon i Flow. W przyszłości planują jednak dodać też wsparcie dla portfeli Solana i Phantom.

Dlaczego tak duży nacisk na NFT? Meta mówi, że wierzy w wizję Web3 – chce, aby twórcy wykorzystali niewymienne tokeny do zarabiania na swoich treściach Kasriel dodał:

Nasza strategia dla technologii Web3 – w tym blockchain – skupia się na pomaganiu twórcom w zarabianiu na życie. Wierzymy, że technologie Web3, takie jak blockchain, pozytywnie wzmocnią model ekonomiczny dla twórców, dając im możliwość tworzenia nowych rodzajów aktywów cyfrowych, które można spieniężyć.

Chociaż Meta początkowo nie będzie pobierać opłat za sprzedaż NFT dokonaną za pośrednictwem aplikacji, niedługo się to zmieni (już w 2024 roku). Przyrzekła również pokryć opłaty za gaz Ethereum dla kupujących “w momencie uruchomienia”, ale nie określiła daty końcowej dla tego benefitu.

Meta wprowadza funkcje NFT na FB i Instagramiereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.