Hetzner blokuje dostęp do chmury dla walidatorów Solany | Wiadomości | CrypS.

Hetzner blokuje dostęp do chmury dla walidatorów Solany

Redaktor: Michał Misiura
solana

Firma Hetzner, dostawca usług w chmurze, przestała świadczyć swoje usługi dla walidatorów Solany. Takie informacje wynikają ze zrzutu ekranu udostępnionym przez operatora puli SolBlaze w dniu 2 listopada.


Według wczorajszych doniesień Hetzner odmówił dalszego świadczenia usług dla 1000 walidatorów sieci Solana odpowiadających. Ich udział w stakingu kryptowaluty wynosił łącznie 20%. Firma stwierdziła, że jej polityka zabrania wykorzystywania jej serwerów do działań związanych z kryptowalutami.

Współzałożyciel Solana Labs Anatoly Yakovenko i szef komunikacji w Fundacji Solana Austin Federa potwierdzili to zdarzenie i wezwali walidatorów do przeniesienia swoich operacji do przyjaznego dla kryptowalut dostawcy usług węzłowych.

O firmie Hetzner niedawno było głośno, gdy w podobny sposób postąpiła wobec operatorów węzłów sieci Ethereum. Do tego czasu firma z siedzibą w Niemczech odpowiadała za około 16% węzłów ETH, jednak według danych Ethernodes liczba ta została zmniejszona do około 12%.

Tymczasem pulpit RockawayX informuje, że wskaźnik stakingu naruszającego prawo w sieci Solana spadł poniżej 10%. Działania firmy Hetzner najwyraźniej nie wpłynęły na SOL, ponieważ w ciągu ostatnich 24 godzin wszystkie systemy działały prawidłowo. Według danych CoinGecko, wartość Solana spadła po tym wydarzeniu o 1,35% do poziomu 31,15 USD i utrzymuje się do tej pory w jego okolicach.

solanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.