Wolumen obrotu NFT spada szósty miesiąc z rzędu | Wiadomości | CrypS.

Wolumen obrotu NFT spada szósty miesiąc z rzędu

Redakcja
nft kryptowaluty automat mynft

Wolumen obrotu niewymiennymi tokenami (NFT) spadał przez sześć miesięcy z rzędu. Tak wynika z najnowszych danych CryptoSlam.


W październiku nie przekroczył on nawet 500 mln dolarów, co było najniższym wynikiem od lipca 2021 roku. W ciągu października sprzedano tokeny kolekcjonerskie o wartości 460 milionów dolarów. W porównaniu z rekordową wartością 4,7 miliarda dolarów ze stycznia 2022 roku, wolumen obrotu spadł o aż 90%.

wolumen nft na przestrzeni miesięcy

Yehudah Petscher, strateg NFT w CryptoSlam, powiedział, że spadek wolumenu wynika z niepewności rynkowej.

Kupujący i inwestorzy wciąż próbują się zorientować: gdzie powinna być dolna granica cen tokenów, co preferują długoterminowi spekulanci? Realne zastosowania czy popularność? Rynek pokazuje, że NFT pozostają tylko obrazkami i niewiele z tych projektów przetrwa.

Zdaniem analityka, przedłużający się niedźwiedzi trend na rynku kryptowalut może zmusić twórców różnych projektów do stworzenia czegoś nowego i rozwinięcia ekosystemu NFT oraz poszukiwania dla nich bardziej realnych zastosowań niż tylko spekulacji.

Will Weinraub, dyrektor generalny i współzałożyciel OnChain Studios, powiedział wcześniej, że projekty NFT muszą przemyśleć i udowodnić swoją praktyczną wartość, aby pomyślnie się rozwijać.

nft kryptowaluty automat mynftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.