Staking | Słownik | CrypS.

Staking

Staking – proces, który polega na zamrożeniu środków w portfelu lub na giełdzie, aby wesprzeć działanie blockchaina. Jest to blokowanie sobie dostępu do posiadanych coinów w zamian za nagrodę od sieci. Dzięki temu utrzymywane są blockchainy oparte na konsensusie Proof of Stake lub pokrewnych mu algorytmach.

W stakingu biorą zazwyczaj udział osoby posiadające portfel będący węzłem w blockchainie danej kryptowaluty, ale jest to także coraz popularniejsza usługa świadczona przez giełdy kryptowalut. W tym przypadku, również występuje ona jako pośrednik, który wypłaca klientom zyski osiągnięte na wspomaganiu określonej sieci.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stakingu, przeczytaj nasz kompleksowy poradnik: Staking, PoS, DPoS – czyli wszystko o stakingu.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.