Szwajcaria wprowadzi weryfikację transakcji kryptowalutowych

Szwajcaria wprowadzi weryfikację transakcji kryptowalutowych

Anna Sutowicz
PostFinanse zaoferuje kryptowaluty

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) zmienił przepisy dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy, po to by uwzględnić aktywa cyfrowe. Takie informacje udostępnił regulator na oficjalnej stronie internetowej.


Szwajcaria: FINMA dokonała rewizji rozporządzenia

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynków Finansowych FINMA dokonał częściowej rewizji rozporządzenia FINMA w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy i zmienił przepisy. A to wszystko po to, by uwzględnić w nich aktywa cyfrowe. Po przeprowadzeniu przesłuchania w sprawie częściowej rewizji, obecnie publikuje ostateczną wersję rozporządzenia. W odpowiedzi na uwagi złożone w czasie konsultacji, wyjaśnia sposób obliczania progu dla transakcji z walutami wirtualnymi. Rozporządzenie FINMA w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy zostanie rozszerzone.

Według oficjalnej strony regulatora:

FINMA dostosowała rozporządzenie w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby uwzględnić najnowsze zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz rozporządzenie Rady Federalnej w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Szwajcaria będzie weryfikować transakcje kryptowalutowe

Wedle nowych poprawek, obywatele Szwajcarii muszą zweryfikować swoją tożsamość podczas przeprowadzania transakcji kryptowalutowych na kwotę ponad 1 tys. franków szwajcarskich (1 005 USD) w ciągu 30 dni. Według komunikatu, ten obowiązek dotyczy tylko transakcji polegających na wymianie walut wirtualnych na gotówkę lub inne anonimowe środki płatnicze:

FINMA otrzymała liczne odpowiedzi dotyczące określenia progu dla transakcji walutami wirtualnymi. Ze względu na zagrożenia i niedawne przypadki nadużyć FINMA stoi na straży zasady, że konieczne są środki techniczne, aby zapobiec przekroczeniu progu 1000 CHF dla transakcji powiązanych w ciągu trzydziestu dni (a nie tylko dziennie). Obowiązek ten dotyczy jednak wyłącznie transakcji wymiany walut wirtualnych na gotówkę lub inne anonimowe środki płatnicze.

Departament podaje ponadto, że nowe wymagania wejdą w życie od stycznia przyszłego roku.

PostFinanse zaoferuje kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.