Szwajcaria wprowadzi weryfikację transakcji kryptowalutowych

Szwajcaria wprowadzi weryfikację transakcji kryptowalutowych

Anna Sutowicz
Szwajcaria i płatności bezgotówkowe

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) zmienił przepisy dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy, po to by uwzględnić aktywa cyfrowe. Takie informacje udostępnił regulator na oficjalnej stronie internetowej.


Szwajcaria: FINMA dokonała rewizji rozporządzenia

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynków Finansowych FINMA dokonał częściowej rewizji rozporządzenia FINMA w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy i zmienił przepisy. A to wszystko po to, by uwzględnić w nich aktywa cyfrowe. Po przeprowadzeniu przesłuchania w sprawie częściowej rewizji, obecnie publikuje ostateczną wersję rozporządzenia. W odpowiedzi na uwagi złożone w czasie konsultacji, wyjaśnia sposób obliczania progu dla transakcji z walutami wirtualnymi. Rozporządzenie FINMA w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy zostanie rozszerzone.

Według oficjalnej strony regulatora:

FINMA dostosowała rozporządzenie w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby uwzględnić najnowsze zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz rozporządzenie Rady Federalnej w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Szwajcaria będzie weryfikować transakcje kryptowalutowe

Wedle nowych poprawek, obywatele Szwajcarii muszą zweryfikować swoją tożsamość podczas przeprowadzania transakcji kryptowalutowych na kwotę ponad 1 tys. franków szwajcarskich (1 005 USD) w ciągu 30 dni. Według komunikatu, ten obowiązek dotyczy tylko transakcji polegających na wymianie walut wirtualnych na gotówkę lub inne anonimowe środki płatnicze:

FINMA otrzymała liczne odpowiedzi dotyczące określenia progu dla transakcji walutami wirtualnymi. Ze względu na zagrożenia i niedawne przypadki nadużyć FINMA stoi na straży zasady, że konieczne są środki techniczne, aby zapobiec przekroczeniu progu 1000 CHF dla transakcji powiązanych w ciągu trzydziestu dni (a nie tylko dziennie). Obowiązek ten dotyczy jednak wyłącznie transakcji wymiany walut wirtualnych na gotówkę lub inne anonimowe środki płatnicze.

Departament podaje ponadto, że nowe wymagania wejdą w życie od stycznia przyszłego roku.

Szwajcaria i płatności bezgotówkowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.