Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.03.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 29.03.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 29 marca 2023 roku


Spis treści:


Ten rolnik przekształca krowie odchody w bitcoina

Greenpeace od jakiegoś czasu naciska, aby bitcoin przeszedł na alogrytm proof-of-stake. Wygląda na to, że nie ma się jednak o co przyczepić do pewnego rolnika z Irlandii. Produkuje on bowiem bitcoina w sposób w 100% ekologiczny – za pomocą krowiego łajna. Potrzebuje do tego tylko trzech rzeczy – obornika, koparek i metody fermentacji beztlenowej.

Czytaj więcej: Ten rolnik przekształca krowie odchody w bitcoina


MetaMask ostrzega przed fałszywymi plotkami o airdropie

MetaMask poinformował, że doniesienia o jego nadchodzącym airdropie są nieprawdziwe. Plotka sprawiła, że aktywność na portfelu wzrosła trzykrotnie. Zespół MetaMask ostrzegł, że historia może być wykorzystywana przez oszustów i przy próbach phishingu.

Czytaj więcej: MetaMask ostrzega przed fałszywymi plotkami o airdropie


Disney zwalnia tysiące osób, w tym cały dział metaverse

Szef Disneya Bob Iger poinformował, że teraz właśnie rusza pierwsza runda zwolnień pracowników. Amerykańska korporacja środków masowego przekazu i rozrywki zamierza zwolnić 7000 pracowników, by poprawić swoją sytuację finansową. Redukcja obejmuje między innymi cały zespół metaverse, z 50-osobową załogą. W ubiegłym roku firma wynajęła konsultantów z McKinsey & Co., aby pomogli znaleźć możliwości cięcia kosztów.

Czytaj więcej: Disney zwalnia tysiące osób, w tym cały dział metaverse


UE głosuje za limitem na niezweryfikowane płatności krypto

Unijni prawodawcy zagłosowali za nałożeniem limitów na transakcje przeprowadzane przez anonimowych i niezweryfikowanych użytkowników kryptowalut w ramach nowych środków bloku dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Środki te mają na celu zapobieganie wykorzystywaniu kryptowalut, niewymiennych tokenów (NFT) i metaverse do przestępstw finansowych. Ustawodawstwo poprzedza głosowanie bloku 19 kwietnia nad ustawą o rynkach aktywów kryptograficznych (MiCA), która wprowadza nowy system licencjonowania aktywów kryptograficznych i cyfrowych w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: UE głosuje za limitem na niezweryfikowane płatności krypto


Safemoon zhackowany na 8,9 mln przez pomyłkę?

Kolejny dzień, kolejny hack DeFi. Tym razem padło na Safemoon – zhackowana została pula płynności projektu. Według PeckShield powodem mógł być wyciek klucza administratora. Szacowana strata to 8,9 mln dolarów.

Co ciekawe, kilka godzin po incydencie haker zostawił wiadomość. Było w niej napisane, że hack Safemoon był wypadkiem, a atakujący (w wiadomości napisano “my”) są skłonni zwrócić środki.

Czytaj więcej: Safemoon zhackowany na 8,9 mln przez pomyłkę?


Czy BNB obniży opłaty za gaz?

Użytkownik o pseudonimie ArnoB zamieścił na forum BNB Chain propozycję zmiany systemu naliczania opłat. Powołał się w niej na rosnącą popularność rozwiązań warstwy 2. ArnoB twierdzi, że blockchain Binance mógłby konkurować z Layer 2 tylko jeśli system opłat byłby elastyczny.

Czytaj więcej: Czy BNB obniży opłaty za gaz?


Circle utrzymuje wszystkie rezerwy gotówkowe USDC w jednym z 30 banków o znaczeniu strukturalnym

Wczoraj, 28 marca, na oficjalnej stronie Circle pojawiła się notatka dotycząca składu i przyszłych losów rezerw USDC. Firma podała, że prawie cała rezerwa gotówkowa, stanowiąca 20% całości zabezpieczenia, została przeniesiona do banku wrażliwego strukturalnie (GSIB). Tak mówimy o tych instytucjach finansowych, od których zależy stabilność całego systemu. Jest ich tylko 30 na całym świecie, w tym osiem w Stanach Zjednoczonych.


Północnokoreańscy hakerzy wykorzystują krypto usługi do finansowania szpiegostwa

W tym tygodniu firma Mandiant opublikowała nowy raport dotyczący działalności hakerów z KRLD. Zgodnie z nim, grupa APT43 wykorzystuje wynajem mocy obliczeniowej i usługi chmurowe do prania skradzionych kryptowalut.

Według Mandiant, organizacja wykorzystuje bitcoiny uzyskane w wyniku wymuszeń i hacków płacąc nimi za usługi wynajmu hash rate. Następnie otrzymuje “czystą” kryptowalutę w formie zysku z przetwarzania bloków. W raporcie czytamy:

Za opłatą klient wynajmuje moc obliczeniową. Jest to wykorzystywane do wydobywania kryptowaluty do portfela powiązanego z usługą bez żadnych zapisów onchain.


Były przewodniczący CFTC: “Pozew przeciwko Binance to nie żart”

Wczoraj, 28 marca, były szef CFTC Timothy Masad skomentował pozew regulatora przeciwko Binance i jej CEO. Według jego słów, nie należy bagatelizować sytuacji. Detale w pozwie wskazują na “inside job”, dlatego agencja jest tak poważna.

Ta skarga zasadniczo mówi, że Binance i jego CEO Zhao kultywowali biznes w USA. Pomagali kontrahentom i obywatelom USA omijać ograniczenia prawne i podejmowali pewne działania, aby ukryć zakres swojej działalności w tym kraju przed organami nadzoru.


Sztuczna inteligencja zagraża 300 milionom miejsc pracy

Jak donosi Financial Times, eksperci banku inwestycyjnego Goldman Sachs obliczyli, że sztuczna inteligencja może zagrozić 300 milionom miejsc pracy na całym świecie. Narażone na to ma być aż 63% stanowisk w Europie i USA, w których przypadku algorytmy mogą zastąpić wykonywanie nawet połowy zadań. O swoją pracę nie powinny martwić się osoby pracujące fizycznie i na świeżym powietrzu, które stanowią 30% populacji. Ostatnie 7% to grupy zawodowe, w których przypadku sztuczna inteligencja będzie mogła przejąć większość obowiązków.


Kraken oficjalnym partnerem zespołu Formuła 1 Williams Racing

Giełda kryptowalut Kraken stała się pierwszym oficjalnym partnerem Web3 zespołu Williams Racing podczas wyścigów Formuła 1. Platforma ma stworzyć grę NFT, a jej logo znajdzie się na bolidach teamu.

kurs kryptowalut 29.03.2023



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.