Czy BNB obniży opłaty za gaz? | Wiadomości | CrypS.

Czy BNB obniży opłaty za gaz?

Dawid Kucharczyk
bnb chain opBNB

Wczoraj, 28 marca, użytkownik o pseudonimie ArnoB zamieścił na forum BNB Chain propozycję zmiany systemu naliczania opłat. Jej istotą jest uczynienie mechanizmu bardziej elastycznym, co pozwoli BNB Chain “nadążyć” za blockchainami warstwy 2.


W jego wpisie możemy przeczytać:

Propozycja ma na celu uzasadnienie znaczenia bardziej elastycznej struktury opłat za transakcje, zapewnienie efektywnego wykorzystania bloków i przyciągnięcie nowych użytkowników. Proponowane podejście poprawi pozycję BSC na rynku i przyspieszy rozwój ekosystemu.

Użytkownik w propozycji powołał się na rosnącą popularność rozwiązań warstwy 2. Tempo rozwoju łańcucha BNB jest dość wolne, co widać po wykorzystaniu sieci. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wskaźnik ten oscyluje w przedziale 15-20%.

Co proponuje ArnoB?

ArnoB oferuje rozwiązanie tego problemu w postaci elastycznego systemu opłat. W tej chwili opłata na BSC wynosi 5 gWei. Jest to dość dużo, biorąc pod uwagę prowizje, które pobierają inne projekty warstwy 2 Ponadto, 5 gWei jest stawką płaską. ArnoB sugeruje zmienną opłatę w wysokości od 2 do 5 gWei.

Użytkownik załączył też kilka przykładów z różnymi rozmiarami bloków. Większe obciążenie oznacza wyższe opłaty. Ale maksymalny “próg” opłaty pozostałby taki sam.

Zdaniem ArnoB przyciągnie to nowych użytkowników, a także zapewni stabilność w przyszłości. Większość komentatorów odpowiedziała na post użytkownika w pozytywny sposób.

bnb chain opBNBreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.