Disney zwalnia tysiące osób, w tym cały dział metaverse

Disney zwalnia tysiące osób, w tym cały dział metaverse

Anna Sutowicz
Disney zwalnia cały dział metaverse

Disney kwestionuje dalszą wartość Web3. Pięćdziesiąt osób z metaverse traci pracę, ponieważ firma rozwiązuje swoją jednostkę zajmującą się opowiadaniem historii i doświadczeniami konsumenckimi nowej generacji.


Amerykańska korporacja środków masowego przekazu i rozrywki Disney zamierza poprawić swoją kondycję finansową i rozpoczęła zapowiadany wcześniej etap zwalniania 7000 pracowników. Redukcja zatrudnienia obejmuje m.in. cały zespół metaverse, z 50-osobową załogą – podaje The Wall Street Journal.

Kierowany przez Mike’a White’a, byłego członka zarządu Disneya do spraw produktów konsumenckich, dział metaverse miał za zadanie znaleźć sposoby na opowiadanie interaktywnych historii w nowych formatach technologicznych przy użyciu obszernej biblioteki własności intelektualnej Disneya.

Bob Chapek, poprzedni dyrektor generalny Disneya zatrudnił White’a w lutym ubiegłego roku, przekazując pracownikom w wewnętrznej notatce, że celem jest stworzenie zupełnie nowego paradygmatu dla tego, jak widzowie doświadczają i angażują się w opowiadane historie. Chapek, który został zastąpiony jako CEO przez Roberta Igera w listopadzie, nazwał metaverse “następną wielką granicą opowiadania historii”.

Disney w metaverse

Disney rozpoczął rozwój swojej strategii metaverse w połowie ubiegłego roku. Ogłaszono wówczas, że jako blockchain został wybrany Polygon. W tym czasie się zwiększał swoje zasoby pracownicze, np. publikując ogłoszenie o pracy dla wyspecjalizowanego doradcy wewnętrznego dla niewymiennych tokenów (NFT) i zdecentralizowanych finansów (DeFi).
W październiku 2021 roku Citi wydało raport, w którym stwierdzono, że Disney, obok Electronic Arts i WWE, ma być jednym z największych beneficjentów niewymiennych tokenów.

Disney jest pod presją inwestorów, aby dokonać cięć w nieistotnych biznesach. W zeszłym roku firma wynajęła konsultantów z McKinsey & Co., aby pomogli znaleźć możliwości cięcia kosztów, co rozzłościło niektórych menedżerów odpowiedzialnych za treści. W lutym Disney ogłosił, że dokona 5,5 mld dolarów cięć i zlikwiduje około 7000 miejsc pracy w ramach szerszego planu restrukturyzacji. Wiatr ekonomiczny, silna konkurencja w streamingu i malejące przychody z telewizji kablowej i kas kinowych wywarły presję na wiele dużych firm medialnych.

Czym jest metaverse?

Metaverse jest zbitkiem słów meta (poza) oraz verse (będącego częścią angielskiego słowa universe, które oznacza świat). Metaverse to wirtualny świat, w którym ludzie jako awatary wchodzą ze sobą w interakcje w trójwymiarowej przestrzeni naśladującej rzeczywistość. Istotną rolę do odegrania w tym świecie mają blockchain, kryptowaluty i tokeny NFT.

Disney zwalnia cały dział metaversereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.