MetaMask ostrzega przed fałszywymi plotkami o airdropie | Ostrzeżenie | CrypS.

MetaMask ostrzega przed fałszywymi plotkami o airdropie

Mariusz Przepiórka

ostrzeżenie kryptowaluty scam Portfele kryptowalut

Dostawca portfela Web3 MetaMask ostrzegł swoich użytkowników przed „fałszywymi plotkami” o rzekomym zrzucie tokenów MetaMask, które krążą w mediach społecznościowych. Zgodnie z tweetem opublikowanym przez MetaMask w sieci pojawiło się sporo pogłosek, które wskazywały na airdrop tokenów, który miałby się odbyć 31 marca.


Te plotki są nie tylko fałszywe, ale i niebezpieczne, ponieważ tworzą możliwości dla oszustów i osób posługujących się phishingiem – ostrzegł MetaMask.

W swoim wpisie na Twitterze MetaMask zaprzeczył plotkom o nadchodzącym airdropie i wezwał użytkowników, aby w najbliższych dniach zwracali uwagę na potencjalne fałszywe strony internetowe.

Ostatnie plotki mogą być związane z sesją czatu z dyrektorem generalnym ConsenSys i współzałożycielem Ethereum Joe Lubinem podczas ETHDenver 2023, które odbyło się 14 marca. Lubin powtórzył tam, że jego firma „aktywnie pracuje nad decentralizacją” MetaMask. Później miał również stwierdzić, że zespół zamierza wyemitować token. Informacje o tokenie podawał już także w listopadzie 2021.

Firma MetaMask wyjaśniła plotki na rzekomym airdropie, jednak wielu użytkowników mediów społecznościowych nadal twierdzi, że airdrop tokenów może się odbyć, ale w nieco późniejszym terminie.

Aktywność na MetaMask niemal potroiła się w związku z plotkami, a dane DappRadar wskazują, że liczba transakcji w dniu 27 marca osiągnęła poziom 21 460 (wcześniej bazowym poziomem było około 8000 transakcji).

MetaMask odnotowała podobny przypływ aktywności w związku z plotkami o airdropie, które pojawiały w listopadzie 2021 roku po wcześniejszych zrzutach zarówno z Ethereum Name Service, jak i wzmiance Lubina o możliwości emisji tokena.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.