Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [17.01.2023]

Redakcja
kurs kryptowalut 19.01.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 17 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Kolejne przeliczenie trudności kopania BTC spowodowało, że wzrosła ona jednorazowo o 10,26% –  osiągające rekordowy poziom 37,59 T. W okresie pomiędzy przeliczeniami, średni hash rate wynosił 269 EH/s. To wszystko spowodowało, że interwał między blokami zmniejszył się do 9 minut.

Czytaj więcej: Trudność kopania BTC osiąga ATH


Indeks chciwości i strachu BTC najwyżej od kwietnia 2022

Bitcoin wciąż utrzymuje się powyżej poziomu 21 000 USD, a Indeks Strachu i Chciwości (Fear and Greed Index) wskazuje w tej chwili na neutralny sentyment wśród inwestorów. Wynik 51 to najwyższa wartość indeksu od kwietnia zeszłego roku, po którym nastąpił upadek Terry i atak krypto-zimy.

indeks chciwości i strachu najwyżej od kwietnia

Ukradli tyle bitcoinów, że kupili auta ludziom poznanym w pubie

Czwórka osób zamieszanych w kradzież kryptowalut z australijskiej giełdy CoinSpot usłyszała wyroki od 6 lat więzienia do roku w zawieszeniu. Gang oszustów zarobił nieuczciwie 22 mln GBP i hojnie dzielił się swoim łupem z obcymi ludźmi.

Czytaj więcej: Ukradli tyle BTC, że kupili auta ludziom poznanym w pubie


Hard fork Polygon (MATIC) już dziś. Jakie zmiany wprowadzi?

Już dziś pomiędzy 19:00 a 20:00 powinno dojść do hard forka w sieci Polygon (MATIC). Aktualizacja ma celu doprowadzić do obniżenia opłat transakcyjnych oraz naprawy problemów związanych z reorganizacją bloków dodawanych do łańcucha.

Czytaj więcej: Hard fork Polygon (MATIC) już dziś. Jakie zmiany wprowadzi?


Ethereum ma już 500 000 walidatorów

Blockchain drugiej największej kryptowaluty osiągnął ważny kamień milowy na drodze ku większej decentralizacji. Według danych BeaconScan liczba walidatorów uczestniczących w utrzymaniu sieci osiągnęła pół miliona. Po zapowiadanej na marzec aktualizacji Szanghaj będą mogli wypłacić stakowane ethery. –> źródło: Decrypt


Binance pozwoli instytucjom na przechowywanie zabezpieczenia poza platformą

Giełda Binance pozwoli inwestorom instytucjonalnym na trzymanie zabezpieczeń dla pozycji lewarowanych poza platformą. W ten sposób giełda stara się rozwiązać problem zaufania do scentralizowanych platform transakcyjnych spowodowany upadkiem FTX w listopadzie 2022 r.

Czytaj więcej: Binance pozwoli instytucjom na przechowywanie zabezpieczenia poza platformą


Zespół Shiba Inu ogłasza uruchomienie beta Shiberium

Twórcy tokena meme Shiba Inu nagle ogłosili premierę wersji beta Shibarium – sieci warstwy 2 opartej na Ethereum. Oczekuje się, że Shibarium zapewni wyższą przepustowość i niższe koszty gazu w porównaniu do głównej sieci. Twórcy nie ogłosili jednak żadnych konkretów, powołując się na konieczność dalszych testów.

Czytaj więcej: Zespół Shiba Inu ogłasza uruchomienie beta Shiberium


Seul uruchamia metaverse dla mieszkańców i turystów

Władze Seulu uruchomiły projekt o nazwie „Metaverse Seoul”, umożliwiający m.in. wirtualne zwiedzanie wielu atrakcji w stolicy Korei Południowej oraz dostęp do usług publicznych.

Burmistrz Oh Se-hoon powiedział, że druga faza projektu obejmie uczynienie „Metaverse Seoul” miejscem bardziej dostępnym dla starszych obywateli, którzy mogą mieć problemy z osobistym dojazdem do urzędów.

Czytaj więcej: Seul uruchamia metaverse dla mieszkańców i turystów


Kryptowaluty jak tradycyjna bankowość? Japonia chce regulacji

Japonia naciska na światowych regulatorów twierdząc, że kryptowaluty potrzebują takich samych zabezpieczeń jak instytucje finansowe i bankowość. Zdaniem zastępcy dyrektora generalnego Biura Rozwoju i Zarządzania Strategią Agencji Usług Finansowych, Mamoru Yanase, kraje “muszą zdecydowanie wymagać” od giełd kryptowalutowych środków ochrony konsumentów i zapobiegania praniu pieniędzy.

czytaj więcej: Kryptowaluty jak tradycyjna bankowość? Japonia chce regulacji


Założyciele upadłego 3AC zbierają środki na nową spółkę

Według dziennikarza Colina Wu założyciele zbankrutowanego krypto-funduszu Three Arrows Capital (3AC) zamierzają zebrać środki na nowy projekt. Su Zhu i Kyle Davis pracują aktualnie nad giełdą kryptowalut GTX (podobieństwo do nazwy FTX przypadkowe).

Dla przypomnienia 3AC jest winne wierzycielom nawet 10 mld dolarów. Poza tradingiem z dźwignią środki te sponsorowały m.in. zakup przypadkowych tokenów NFT, luksusowego jachtu, czy drogich nieruchomości w Singapurze. Likwidatorzy 3AC zarzucili prezesom spółki defraudację jej majątku.


Kongres USA powołuje podkomisję poświęconą kryptowalutom

Izba Reprezentantów USA utworzyła w ramach Komisji Usług Finansowych podkomisję skupiającą się na aktywach cyfrowych. Organ skoncentruje się na opracowaniu zasad dla regulatorów federalnych w temacie kryptowalut. Posiada również mandat do tworzenia polityki promującej cyfrowe technologie finansowe oraz wzmacniającej różnorodność i włączenie społeczne w branży. Podkomisji przewodniczył republikański kongresmen French Hill, który wcześniej kierował pracami nad studium CBDC.


Koreańskie Zgromadzenie Narodowe odkłada ustawę o aktywach cyfrowych

Komisja ds. politycznych Zgromadzenia Narodowego Korei Południowej odbyła pierwsze w nowym roku posiedzenie w specjalnej podkomisji, której zadaniem było rozpatrzenie ustawy o aktywach cyfrowych. W rezultacie, według doniesień koreańskich mediów, decyzja w sprawie projektu ustawy została odłożona na czas nieokreślony. Wszystko ze względu na trwającą debatę polityczną w kontekście działań mających na celu stabilizację rynku finansowego Republiki Korei. –> źródło: bits.media

kurs kryptowalut 19.01.2022



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.