Likwidator 3AC zarzuca właścicielom defraudację majątku | Wiadomości | CrypS.

Likwidator 3AC zarzuca właścicielom defraudację majątku

Mariusz Przepiórka
three arrow capital

Liczący 1157 stron dokument sporządzony przez likwidatora firmy Three Arrows Capital (3AC) Russella Crumplera i opublikowany przez firmę Teneo ujawnia kilka szczegółów na temat pogrążonego w kryzysie kryptowalutowego funduszu hedgingowego.


Z dokumentu wynika, że współzałożyciele firmy Su Zhu i Kyle Davies wpłacili zaliczkę na jacht o wartości 50 mln USD. Łódź miała zostać zbudowana we Włoszech w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Wówczas też przypadałby termin wpłaty pozostałej kwoty. Dane miała przekazać spółka Blockchain.com, która pożyczyła funduszowi 3AC około 270 mln USD.

Uważa się, że współzałożyciele dokonali płatności za pomocą pożyczonych funduszy, ignorując jednocześnie próby kontaktu ze strony wierzycieli. Dokumenty złożone w sądzie wskazują również, że Zhu i jego żona w ciągu ostatnich dwóch lat kupili dwa luksusowe mieszkania w Singapurze (wartość od 28,5 mln USD do 48,8 mln USD). Te aktywa zostały przedstawione jako dowód na to, że współzałożyciele mogli wykorzystywać aktywa firmy do osobistych zakupów.

Stablecoiny wyprowadzone na Kajmany

Likwidatorzy twierdzą również, że firma 3AC nadal handlowała kryptowalutami, zamiast reagować na wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego od kredytodawców. Uważa się również, że 14 czerwca fundusz przekazał 31 mln USD w stablecoinie USDC i 900 000 USD w USDT do firmy Tai Ping Shan Limited z siedzibą na Kajmanach, która jest własnością Zhu i partnerki Kyle’a Daviesa, Kelly Kaili Chen. Zarówno Kaili Chen, jak i Zhu są wśród ponad 20 wierzycieli, którzy pożyczyli pieniądze 3AC.

Z dokumentów likwidatora wynika, że fundusz 3AC jest winien 3,5 mld USD blisko 30 firmom kryptowalutowym. Jego największym wierzycielem jest broker kryptowalutowy Genesis, który pożyczył funduszowi 2,3 mld USD.

Kontrowersje wokół Three Arrows Capital mnożą się na przestrzeni ostatnich dni. Na początku tego tygodnia, jeden z użytkowników Twittera ujawnił, że znalazł nazwisko współzałożyciela funduszu na liście wierzycieli. Shu Zu domaga się od własnej spółki 5 mln dolarów. Oprócz tego okazało się, że wśród osób składających roszczenia wobec 3AC, znajduje się także żona drugiego współwłaściciela, która chce 65 mln USD.

three arrow capital
reklama
reklama