Binance pozwoli instytucjom na przechowywanie zabezpieczenia poza platformą | Wiadomości | CrypS.

Binance pozwoli instytucjom na przechowywanie zabezpieczenia poza platformą

Redakcja
Binance przejmuje FTX

Giełda Binance pozwoli inwestorom instytucjonalnym na trzymanie zabezpieczeń dla pozycji lewarowanych poza platformą. Takie informacje podał CoinDesk, powołując się na Bloomberga.


Według publikacji usługa Binance Custody będzie wykorzystywana do przechowywania zabezpieczeń na zimnych portfelach. Aktywa użytkowników będą również chronione przed hackami on-chain, na które podatne są gorące portfele.

W ten sposób giełda stara się rozwiązać problem zaufania do scentralizowanych platform transakcyjnych spowodowany upadkiem FTX w listopadzie 2022 r. Marcus Thielen, szef badań i strategii w platformie kryptolandingowej Matrixport, skomentował ten ruch w następujący sposób:

To pozytywny rozwój pokazujący skupienie Binance na inwestorach instytucjonalnych. Jednak może to nie wystarczyć, ponieważ giełdy prawdopodobnie będą musiały współpracować z zewnętrznymi powiernikami, aby całkowicie wyeliminować ryzyko wokół przechowywania zabezpieczeń.

Proof of Reserves

Dla przypomnienia, Binance uruchomił funkcję Proof-of-Reserves dla posiadaczy bitcoinów pod koniec listopada 2022 roku. Rozwiązanie to pozwoliło właścicielom pierwszej kryptowaluty upewnić się, że giełda przechowuje nadwyżkę środków potrzebnych do realizacji wypłat.

W grudniu eksperci przepytywani przez WSJ powiedzieli, że w raporcie firmy audytorskiej Mazars o posiadanych przez Binance bitcoinach były znaki ostrzegawcze.

Binance przejmuje FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.