Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.05.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.05.2022]

Michał Misiura

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 10 maja 2022

Spis treści:


godzina 20:00


Królewskie Muzeum Antwerpii tokenizuje inwestycje w dzieła sztuki

Według firmy Tokeny, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Antwerpii (KMSKA) stało się pierwszym europejskim muzeum, które tokenizuje inwestycje w sztukę. –> czytaj więcej


Instagram testuje już NFT na swojej platformie

W rozmowie z przedsiębiorcą z branży web3, Tomem Bilyeu, prezes Meta Mark Zuckerberg potwierdził, że Instagram rozpoczął już testy NFT na swojej platformie. –> czytaj więcej


Cipher Mining podnosi prognozę hash rate na rok 2022 o 0,5 EH/s.

Firma miningowa Bitcoin Cipher Mining (CIFR) zwiększyła swoje oczekiwania co do całkowitej wydajności hashrate na pozostałą część roku o 0,5 eksahash/s (EH/s). Tak wynika z wtorkowego zgłoszenia do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. –> źródło: Coindesk


Michael Saylor sugeruje, że MicroStrategy nigdy nie sprzeda swojego Bitcoina

Założyciel i dyrektor generalny firmy MicroStrategy (MSTR) Michael Saylor próbował wyjaśnić na Twitterze zobowiązania firmy związane z pożyczkami zabezpieczonymi bitcoinami. Zasugerował również, że jego spółka nigdy nie zamknie swoich pozycji w pierwotnej kryptowalucie.


Ostatnie spadki doprowadziły do likwidacji pozycji wartych miliard dolarów

W ciągu ostatnich 24 godzin kontrakty terminowe na kryptowaluty straciły ponad 1 mld USD w wyniku słabych nastrojów rynkowych i utraty kluczowych poziomów wsparcia przez główne aktywa. –> źródło: Coindesk


godzina 16:00


Głębokie spadki na rynku kryptowalut

Dzisiejszej nocy cena bitcoina spadła na krótko do 29 825 dolarów  i po odbiciu oscyluje w granicach 31 000 – 33 000 USD. Spadki dotknęły niemal cały rynek kryptowalut.

BTC - 10.05, 15:45
BTC – 10.05/15:50 – CMC

Do makroekonomicznych przyczyn przeceny na rynku dołączają problemy wokół blockchainu Terra. Według doniesień z Krypto Twittera Luna Foundation Guard miała wysłać część zgromadzonych bitcoinów (dokładnie 42 500 BTC o wartości 1,5 mld USD) na giełdy kryptowalut – m.in. OKX.


UST spada do 0,61 USD, LUNA traci 50% w jedną noc

Pomimo wczorajszych deklaracji o pożyczce na rzecz utrzymania stabilności stablecoin TerraUSD spadł tej nocy do 0,61 USD. Obecnie cena UST znajduje się w okolicach 0,93 dolara.

TerraUSD - 10.05/15:50 - CoinGecko
TerraUSD – 10.05/15:50 – CMC

Przez zamieszanie wokół UST ucierpiał całe środowisko Terra. LUNA spadła poniżej 30 dolarów zaledwie 35 dni po osiągnięciu ATH w pobliżu 120 USD.

LUNA - 10.05/15:50 - CoinGecko
LUNA – 10.05/15:50 – CMC

Prezydent Salwadoru dokupuje bitcoiny

Nayib Bukele ogłosił na swoim koncie na Twitterze, że wykorzystał spadki i do portfela Salwadoru dołączyło 500 bitcoinów kupionych za około 15 mln dolarów. –> czytaj więcej


Binance wstrzymuje wpłaty i wypłaty Terra LUNA

Największa giełda kryptowalut pod względem dziennego obrotu zawiesiły wypłaty i wpłaty tokenów ze środowiska Terra. Binance powołało się na „wysoki wolumen oczekujących wypłat” spowodowany przeciążeniem sieci. –> czytaj więcej


Ukraina przyjmuje wsparcie w ponad 100 kryptowalutach

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił otwarcie nowej platformy fundraisingowej United24, która przyjmuje płatności w ponad 100 różnych kryptowalutach.


BIS: 9/10 światowych banków centralnych bada CBDC

Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) przeprowadził ankietę wśród 81 banków centralnych z całego świata. Według jej wyników 9/10 badanych śledzi trend CBDC, a ponad połowa już rozwija państwowe cyfrowe waluty.

Wśród ankietowanych znalazł się Narodowy Bank Polski, który przypuszczalnie zalicza się do niezainteresowanej 1/10.

 




reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.