Instagram testuje już NFT na swojej platformie | Wiadomości | CrypS.

Instagram testuje już NFT na swojej platformie

Maciej Żerelik
instagram nft

W rozmowie z przedsiębiorcą z branży web3, Tomem Bilyeu, prezes Meta Mark Zuckerberg potwierdził, że Instagram rozpoczął już testy NFT na swojej platformie.


Podobne funkcje wprowadzi również niedługo jedna z innych platform Meta – Facebook. Rzeczywistość rozszerzona NFT zostanie wprowadzona do Instagram Stories za pomocą technologii Spark AR, „pozwalając użytkownikom na projekcję sztuki cyfrowej w przestrzeni fizycznej”.

Instagram włącza NFT na swoją platformę

W poniedziałkowym wpisie wideo szef Instagrama Adam Mosser potwierdził, że wybrana grupa użytkowników z USA będzie mogła korzystać z funkcji NFT na swoim feedzie, stories i w wiadomościach. Szczegóły NFT, które nazwano „cyfrowymi kolekcjami”, będą wyświetlane podobnie do oznaczonych profili i produktów. Użytkownicy będą mogli na nie kliknąć i otrzymać dostęp do informacji o twórcy i właścicielu.

Promując nowe funkcjonalności, szef Instagrama skomentował również napięcie między dużymi firmami, takimi jak Instagram, a firmami Web3 działającymi na zasadzie decentralizacji.

Chcę z góry przyznać, że NFT i technologie blockchain oraz szerzej Web3 polegają na dystrybucji zaufania, dystrybucji władzy. Ale Instagram jest zasadniczo scentralizowaną platformą, więc jest tu pewne napięcie.

Instagram pozwoli użytkownikom na udostępnianie NFT łącząc się z cyfrowymi portfelami innych firm, w tym Rainbow, MetaMask i Trust Wallet. Wkrótce wprowadzi też wsparcie dla aplikacji od Coinbase, Dapper i Phanthom.

Gigant mediów społecznościowych potwierdził, że użytkownicy nie będą musieli płacić za umieszczanie NFT.

Zuckerberg optymistycznie nastawiony do Web3

Choć Zuckerberg przyznaje, że Web3 jest jeszcze daleki od dojrzałości, stwierdził, że aplikacje „nowego internetu” osiągną taki stan w ciągu najbliższych 5 lat. CEO podkreślił, że wprowadzenie NFT na Instagramie jest krokiem, za którym wkrótce pójdą inne platformy należące do Meta. Celem jest zachęcenie twórców do zabezpieczenia nowej formy ekspresji.

instagram nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.