Salwador kupił kolejne BTC za 15 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Salwador kupił kolejne BTC za 15 mln USD

Redaktor: Albert Czajkowski
Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele poinformował na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że zarządzany przez niego kraj kupił kolejne 500 bitcoinów (ok. 15,3 mln USD)


Całkowita kwota BTC będących w posiadaniu Salwadoru wynosi obecnie ponad 2300 BTC (ok. 72,5 mln USD). Prezydent środkowoamerykańskiego kraju poinformował również, że rząd dokonał zakupu po średniej cenie 30 744 USD.

Cena bitcoina spadła o ponad 11% w ciągu ostatnich 24 godzin. Spadkowy trend cechuje obecnie cały rynek kryptowalutowy. Wielu długoterminowych posiadaczy bitcoina szuka okazji do kupna w momencie spadku i nabywa aktywa w czasie bieżącego trendu. Dotyczy to również Salwadoru.

Salwador przeciera kryptowalutowe szlaki

We wrześniu 2021 roku Salwador stał się pierwszym krajem, który uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Wielu zwolenników bitcoina świętowało to wydarzenie, jednak spotkało się on z mieszanymi reakcjami na całym świecie. Posunięcie to wywołało m.in. ostrzeżenia ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i przedstawicieli rządu Stanów Zjednoczonych.

Oprócz poszukiwania możliwości wydobycia bitcoinów zasilanego energią geotermalną Salwador buduje również własne zapasy bitcoinów. Nie jest jednak jasne, kto dokładnie kupuje bitcoiny – prezydent Bukele czy rząd – i kto kontroluje klucze prywatne do portfela.

Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTCreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.