Salwador kupił kolejne BTC za 15 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Salwador kupił kolejne BTC za 15 mln USD

Mariusz Przepiórka
Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele poinformował na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, że zarządzany przez niego kraj kupił kolejne 500 bitcoinów (ok. 15,3 mln USD)


Całkowita kwota BTC będących w posiadaniu Salwadoru wynosi obecnie ponad 2300 BTC (ok. 72,5 mln USD). Prezydent środkowoamerykańskiego kraju poinformował również, że rząd dokonał zakupu po średniej cenie 30 744 USD.

Cena bitcoina spadła o ponad 11% w ciągu ostatnich 24 godzin. Spadkowy trend cechuje obecnie cały rynek kryptowalutowy. Wielu długoterminowych posiadaczy bitcoina szuka okazji do kupna w momencie spadku i nabywa aktywa w czasie bieżącego trendu. Dotyczy to również Salwadoru.

Salwador przeciera kryptowalutowe szlaki

We wrześniu 2021 roku Salwador stał się pierwszym krajem, który uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Wielu zwolenników bitcoina świętowało to wydarzenie, jednak spotkało się on z mieszanymi reakcjami na całym świecie. Posunięcie to wywołało m.in. ostrzeżenia ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i przedstawicieli rządu Stanów Zjednoczonych.

Oprócz poszukiwania możliwości wydobycia bitcoinów zasilanego energią geotermalną Salwador buduje również własne zapasy bitcoinów. Nie jest jednak jasne, kto dokładnie kupuje bitcoiny – prezydent Bukele czy rząd – i kto kontroluje klucze prywatne do portfela.

Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC
reklama
reklama