Królewskie Muzeum Antwerpii tokenizuje inwestycje w dzieła sztuki | Wiadomości | CrypS.

Królewskie Muzeum Antwerpii tokenizuje inwestycje w dzieła sztuki

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
muzeum sztuki

Według firmy Tokeny, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Antwerpii (KMSKA) stało się pierwszym europejskim muzeum, które tokenizuje inwestycje w sztukę.


Pierwszym ztokenizowanym dziełem jest obraz belgijskiego malarza Jamesa Ensora (1860-1949) zatytułowany “Carnaval de Binche”. Inwestorzy mogą uzyskać prawo własności do jego fragmentu już od 150 euro.

Przedsięwzięcie jest wspólnym wysiłkiem KMSKA, Tokeny i podmiotu zajmującego się blockchainową sztuką Rubea. Same tokeny są zgodne ze standardem ERC-3643 i uruchamiane na blockchainie Polygon (MATIC).

Zgodnie z dostępnymi informacjami, ostatecznym celem współpracy jest obniżenie barier inwestycyjnych i umożliwienie zwykłym użytkownikom stania się współwłaścicielami drogich dzieł sztuki, które zazwyczaj są dostępne tylko dla zamożnych osób. Dzięki innowacyjnej metodzie pozyskiwania funduszy, jaką jest Art Security Token Offering, osoby prywatne mogły wspólnie dokonać zakupu i zapewnić KMSKA długoterminową pożyczkę.

W przeciwieństwie do NFT, Art Security Tokens są zabezpieczone instrumentami dłużnymi. Rubey wybrał API Tokeny do tokenizacji, aby emitować i zarządzać security tokenami w sposób zgodny z przepisami. Odnosząc się do sytuacji, Luc Falempin, dyrektor generalny Tokeny, powiedział:

“Podzielamy tę samą wizję, co nasi partnerzy KMSKA i Rubey, że security tokeny będą miały realny wpływ na branżę artystyczną, umożliwiając mniejszym inwestorom inwestowanie i angażowanie się w dzieła sztuki, które mają już istniejącą wartość.

Tymczasem Luk Lemmens, prezes KMSKA, dodał:

KMSKA już wcześniej posiadała największą kolekcję Ensora na świecie. Dodanie Carnaval de Binche jeszcze bardziej umacnia pozycję naszego muzeum na międzynarodowej mapie jako centrum doskonałości Ensora.

muzeum sztukireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.