Królewskie Muzeum Antwerpii tokenizuje inwestycje w dzieła sztuki | Wiadomości | CrypS.

Królewskie Muzeum Antwerpii tokenizuje inwestycje w dzieła sztuki

Zerelik Maciej
muzeum sztuki

Według firmy Tokeny, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Antwerpii (KMSKA) stało się pierwszym europejskim muzeum, które tokenizuje inwestycje w sztukę.


Pierwszym ztokenizowanym dziełem jest obraz belgijskiego malarza Jamesa Ensora (1860-1949) zatytułowany „Carnaval de Binche”. Inwestorzy mogą uzyskać prawo własności do jego fragmentu już od 150 euro.

Przedsięwzięcie jest wspólnym wysiłkiem KMSKA, Tokeny i podmiotu zajmującego się blockchainową sztuką Rubea. Same tokeny są zgodne ze standardem ERC-3643 i uruchamiane na blockchainie Polygon (MATIC).

Zgodnie z dostępnymi informacjami, ostatecznym celem współpracy jest obniżenie barier inwestycyjnych i umożliwienie zwykłym użytkownikom stania się współwłaścicielami drogich dzieł sztuki, które zazwyczaj są dostępne tylko dla zamożnych osób. Dzięki innowacyjnej metodzie pozyskiwania funduszy, jaką jest Art Security Token Offering, osoby prywatne mogły wspólnie dokonać zakupu i zapewnić KMSKA długoterminową pożyczkę.

W przeciwieństwie do NFT, Art Security Tokens są zabezpieczone instrumentami dłużnymi. Rubey wybrał API Tokeny do tokenizacji, aby emitować i zarządzać security tokenami w sposób zgodny z przepisami. Odnosząc się do sytuacji, Luc Falempin, dyrektor generalny Tokeny, powiedział:

„Podzielamy tę samą wizję, co nasi partnerzy KMSKA i Rubey, że security tokeny będą miały realny wpływ na branżę artystyczną, umożliwiając mniejszym inwestorom inwestowanie i angażowanie się w dzieła sztuki, które mają już istniejącą wartość.

Tymczasem Luk Lemmens, prezes KMSKA, dodał:

KMSKA już wcześniej posiadała największą kolekcję Ensora na świecie. Dodanie Carnaval de Binche jeszcze bardziej umacnia pozycję naszego muzeum na międzynarodowej mapie jako centrum doskonałości Ensora.

muzeum sztuki
reklama
reklama