Binance zawiesza wpłaty i wypłaty tokenów z systemu Terra LUNA | Wiadomości | CrypS.

Binance zawiesza wpłaty i wypłaty tokenów z systemu Terra LUNA

Mariusz Przepiórka
binance

Binance zawiesiło wypłaty tokenów LUNA i UST, ponieważ stablecoin oparty na Terra ma problemy z powiązaniem z USD. 


Giełda poinformowała o tymczasowym zawieszeniu dziś rano, wskazując na „wysoki wolumen oczekujących transakcji wypłaty” spowodowany przeciążeniem sieci.

Binance podkreśliło również, że ponownie otworzy wypłaty tych tokenów, gdy uzna, że sieć jest stabilna, a wolumen oczekujących wypłat zmniejszy się. Wiadomość o wstrzymaniu transakcji pojawia się w okresie sporych zawirowań dla algorytmicznego stablecoina UST firmy Terra, który w ciągu ostatnich kilku dni gwałtownie stracił wartość w stosunku do USD.

Podmiot stojący za stablecoinem UST podejmuje znaczące wysiłki, zmierzające do wzmocnienia waluty. Luna Foundation Guard (LFG), singapurska organizacja non-profit, która została utworzona w celu wspierania zarówno stablecoinów Terra, jak i szerszego ekosystemu kryptowaluty, ogłosiła wczoraj plan pożyczenia bitcoinów i UST o wartości 1,5 mld USD, który ma zapewnić stabilność waluty.

binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.