USA
Burmistrz Nowego Jorku przyjmie 3 wypłaty w bitcoinie
Burmistrz-elekt Nowego Jorku, Eric Adams, napisał na Twitterze, że przyjmie swoje 3 pierwsze wypłaty w formie bitcoina. Zapowiedź ta padła krótko po oświadczeniu, że uczyni miasto przyjaznym kryptowalutom. Adams, wybrany na 110 prezydenta Nowego Jorku, zapowiada że podejmie przyjazną rywalizację z Miami, które jest
Zyski z kryptowalut skłaniają pracowników do rzucania pracy
Firma analityczna Civic Science opublikowała wyniki ankiety (ważone według danych spisu powszechnego w Stanach Zjednoczonych), które wskazują, że 4% z 6741 respondentów w wieku co najmniej 18 lat zrezygnowało z pracy w ciągu ostatniego roku z powodu „wolności finansowej” uzyskanej dzięki inwestowaniu w aktywa
Burmistrz Miami otrzyma następną pensję w Bitcoinie
W dzisiejszym wpisie na Twitterze, burmistrz Miami – Francis Suarez zobowiązał się do otrzymania swojej następnej wypłaty w formie Bitcoina. Burmistrz wezwał dyrektora ds. informacji Mike’a Sarasti do udzielenia pomocy w zorganizowaniu płatności. Póki co nie wiadomo czy sam Sarasti zdecyduje się na podobny
Rząd USA wystawia na aukcję BTC warte 300 tys. dolarów
Rząd Stanów Zjednoczonych wystawił w tym tygodniu na aukcję Bitcoina o wartości nieco poniżej 300 000 USD. Administracja Usług Ogólnych (GSA) jest obecnie gospodarzem aukcji online 4,92 BTC, wartych około 290 000 USD. Aukcja ta jest podzielona na pięć partii, a licytacja zostanie zamknięta
Senat USA wzywa Facebooka do zatrzymania pilotażu portfela Novi
Grupa amerykańskich senatorów wezwała Marka Zuckerberga, aby natychmiast zakończył pilotaż cyfrowego portfela Novi i zobowiązał się nie wprowadzać na rynek stablecoina Diem. Wezwanie to nastąpiło tuż po nawiązaniu oficjalnej współpracy z giełdą Coinbase. Kolejne problemy na drodze Novi Amerykańscy senatorzy wezwali do natychmiastowego zamknięcia
Revolut usuwa opłaty za handel kryptowalutami w USA
Revolut to cyfrowa „super aplikacja” bankowa, która szturmem zdobyła Europę. Wciąż jest jednak mało znana w Stanach Zjednoczonych, gdzie weszła na rynek dopiero wiosną 2020 roku. Teraz firma stara się, aby dostrzeżono ją również na rynku największej gospodarki świata. W tym celu wprowadza szereg
Bitcoin ETF wejdzie dziś na giełdę w USA – wszystko co musisz wiedzieć
Już dziś na nowojorskiej giełdzie rozpocznie się handel pierwszym bitcoinowych ETF-em w Stanach Zjednoczonych. Instrument będzie oparty na kontraktach futures na BTC. ProShares Bitcoin Strategy ETF (ticker BITO) pojawi się dziś na nowojorskiej giełdzie, która otwiera swój parkiet o 15:30 czasu polskiego. 15 października
Stany Zjednoczone stały się liderem pod względem wydobycia BTC
Według Cambridge Center for Alternative Finance (CCAF) poziomy haszowania w Chinach spadły do zera po represjach wprowadzonych przez rząd, dlatego USA stały się nowym liderem pod względem wydobycia BTC. USA światowym liderem w wydobyciu BTC Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Cambridge Centre for Alternative Finance
Senator Teksasu proponuje wykorzystanie gazu ziemnego do wydobywania bitcoinów
Ted Cruz zwrócił uwagę na potencjalne korzyści z wydobycia BTC za pomocą gazu ziemnego. Wykorzystanie gazu ziemnego do wydobycia BTC Amerykański senator z Teksasu Ted Cruz zaproponował wykorzystanie energii generowanej z produkcji ropy i gazu do wydobycia pierwszej kryptowaluty, jaką jest Bitcoin. Stwierdził to
Tajne informacje za Monero – zatrzymano inżyniera nuklearnego z USA
Inżynier jądrowy i jego żona otrzymali kilkadziesiąt tysięcy dolarów w Monero w zamian za karty SD z tajnymi informacjami. Ich odbiorcami nie byli jednak przedstawiciele obcego wywiadu, a działający pod przykrywką agenci FBI. Jonathan Toebbe, pracujący od 2012 roku jako inżynier nuklearny przy tajnych
