Rządowy spisek? Dlaczego Signature Bank miał upaść

Rządowy spisek? Dlaczego Signature Bank miał upaść

Autor: Anna Sutowicz
signature bank zamknięcie

Dyrektor Signature Bank Barney Frank twierdzi, że bank został zamknięty przez rząd Stanów Zjednoczonych tylko po to, aby wysłać sygnał do branży kryptowalut, mimo tego, że jest wypłacalny.


Rząd wykorzystał okno możliwości, które powstało w ciągu weekendu z powodu awarii Silicon Valley Bank, aby zabić inny bank SBNY, który był pro-kryptowalutowy – twierdzi Barney Frank, dyrektor Signature Bank. Uważa, że bank zamknięto, aby wysłać wiadomość do kryptowalut, a nie dlatego, że groziła im jakakolwiek niewypłacalność.

Myślę, że częścią tego, co się stało, było to, że regulatorzy chcieli wysłać bardzo silny antykryptowalutowy komunikat. (…) Staliśmy się chłopcem z plakatu, ponieważ nie było niewypłacalności opartej na podstawach – powiedział w wywiadzie z CNBC.

Frank był jedną z osób stojących za ustawą Dodda-Franka, która dokonała przeglądu amerykańskich regulacji bankowych, aby zapobiec kolejnemu globalnemu krachowi po kryzysie finansowym z lat 2007-2008.

Signature Bank

Signature Bank został założony w 2001 roku jako bardziej przyjazna biznesowi alternatywa dla dużych banków. Rozszerzył się na Zachodnie Wybrzeże, a następnie otworzył się na przemysł kryptowalutowy w 2018 roku. Bank stworzył m.in. sieć płatności 24/7 dla klientów kryptowalutowych. Miał 16,5 miliarda dolarów depozytów od klientów związanych z cyfrowymi aktywami. Nowojorscy regulatorzy postanowili nagle zamknąć w niedzielę Signature Bank, powołując się na ryzyko systemowe.

signature bank zamknięcie



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.