Sam Bankman-Fried wziął sobie 2,2 mld $ ze środków klientów FTX

Sam Bankman-Fried zagarnął dla siebie 2,2 mld $ ze środków klientów FTX

Anna Sutowicz
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Aktualna dyrekcja upadłej giełdy FTX dąży do wyśledzenia zaginionych aktywów klientów platformy. Według najnowszego raportu, 3,2 mld USD rozdzielono pomiędzy Sama Bankmana-Frieda (SBF) i jego wspólników.


Zespół odpowiedzialny za restrukturyzację w firmie FTX opublikował raport dotyczący środków klientów giełdy. Wynika z niego, że upadła giełda kryptowalut FTX dokonała przelewów w wysokości około 3,2 mld USD na rzecz swojego założyciela Sama Bankmana-Frieda (SBF) i kluczowych pracowników.

SBF otrzymał 2,2 mld USD

Fundusze zostały przeniesione w formie „płatności i pożyczek”, głównie z firmy tradingowej Alameda Research. W tym 2,2 miliarda dolarów przekazano na rzecz Bankmana-Frieda:

Liczby te nie obejmują ponad 240 milionów dolarów wydanych na zakup luksusowych nieruchomości na Bahamach , darowizn politycznych i charytatywnych oraz znacznych transferów do spółek zależnych na Bahamach i gdzie indziej – powiedział zarząd giełdy.

Nowe kierownictwo FTX, w tym John Ray III, ekspert do spraw restrukturyzacji i aktualny dyrektor generalny spółki zapewnia, że starają się prześledzić drogę miliardów dolarów aktywów powiązanych z giełdą kryptowalut, które mogą zostać ostatecznie zwrócone milionom klientów:

FTX bada możliwe sposoby odzyskania transferów na rzecz Bankmana-Frieda i jego byłych współpracowników, ale w tej chwili nie można przewidzieć kwoty i terminu ewentualnego odzyskania pieniędzy, a analiza kryminalistyczna prawdopodobnie ujawni więcej aktywów, pasywów i transferów.

SBF aresztowany

30-letni Samuel Bankman-Fried został aresztowany na Bahamach 12 grudnia po tym, jak prokuratorzy federalni w Stanach Zjednoczonych postawili mu osiem zarzutów za rzekome sprzeniewierzenie miliardów dolarów z funduszy klientów.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.