Sam Bankman-Fried wziął sobie 2,2 mld $ ze środków klientów FTX

Sam Bankman-Fried zagarnął dla siebie 2,2 mld $ ze środków klientów FTX

Autor: Anna Sutowicz
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Aktualna dyrekcja upadłej giełdy FTX dąży do wyśledzenia zaginionych aktywów klientów platformy. Według najnowszego raportu, 3,2 mld USD rozdzielono pomiędzy Sama Bankmana-Frieda (SBF) i jego wspólników.


Zespół odpowiedzialny za restrukturyzację w firmie FTX opublikował raport dotyczący środków klientów giełdy. Wynika z niego, że upadła giełda kryptowalut FTX dokonała przelewów w wysokości około 3,2 mld USD na rzecz swojego założyciela Sama Bankmana-Frieda (SBF) i kluczowych pracowników.

SBF otrzymał 2,2 mld USD

Fundusze zostały przeniesione w formie „płatności i pożyczek”, głównie z firmy tradingowej Alameda Research. W tym 2,2 miliarda dolarów przekazano na rzecz Bankmana-Frieda:

Liczby te nie obejmują ponad 240 milionów dolarów wydanych na zakup luksusowych nieruchomości na Bahamach , darowizn politycznych i charytatywnych oraz znacznych transferów do spółek zależnych na Bahamach i gdzie indziej – powiedział zarząd giełdy.

Nowe kierownictwo FTX, w tym John Ray III, ekspert do spraw restrukturyzacji i aktualny dyrektor generalny spółki zapewnia, że starają się prześledzić drogę miliardów dolarów aktywów powiązanych z giełdą kryptowalut, które mogą zostać ostatecznie zwrócone milionom klientów:

FTX bada możliwe sposoby odzyskania transferów na rzecz Bankmana-Frieda i jego byłych współpracowników, ale w tej chwili nie można przewidzieć kwoty i terminu ewentualnego odzyskania pieniędzy, a analiza kryminalistyczna prawdopodobnie ujawni więcej aktywów, pasywów i transferów.

SBF aresztowany

30-letni Samuel Bankman-Fried został aresztowany na Bahamach 12 grudnia po tym, jak prokuratorzy federalni w Stanach Zjednoczonych postawili mu osiem zarzutów za rzekome sprzeniewierzenie miliardów dolarów z funduszy klientów.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.