Stellar

#30 XLM
$0.1494 2.62%
All Time High (ATH)
$0.9381
04.01.2018
Market Cap
$4.27 B 2.62%
Rank 30 / 3,712
Wolumen (24h)
$515.86 M 2.62%
77 BTC
Podaż obiegowa
28584352061.42
Max 50001806812

Wykres Stellar - Kurs XLM

Przelicznik XLM

XLM
Stellar [XLM]
USA
USD
Polska
PLN

Stellar - FAQ

Co to jest Stellar?

Jakie jest przeznaczenie Lumens (XLM)?

Kto stoi za projektem Stellar?

Czym różni się Stellar od innych kryptowalut?

Jakie są główne cechy sieci Stellar?

Gdzie mogę kupić XLM?

Kryptowaluta Stellar - Informacje

Stellar to nowoczesna sieć blockchain stworzona przez Stellar Development Foundation. Jej waluta, o nazwie lumen, jest handlowana pod symbolem XLM na różnych giełdach kryptowalut. Głównym celem sieci Stellar jest łączenie banków, systemów płatności i ludzi w celu umożliwienia tanich, międzynarodowych transakcji finansowych.

Kluczowe informacje:

  • Stellar to zdecentralizowany protokół oparty na otwartym kodzie źródłowym, który umożliwia transfer wartości zarówno krajowo, jak i za granicę.
  • Kryptowaluta sieci Stellar to lumen (XLM).
  • Stellar jest jednym z lepiej radzących sobie altcoinów z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 4,2 miliarda dolarów.

Historia Stellar

Projekt Stellar został uruchomiony przez Stellar Development Foundation, organizację non-profit założoną przez Jeda McCaleba. Początkowe finansowanie dla Stellar pochodziło od firmy Stripe oraz innych organizacji. W 2018 roku Stellar podpisało umowę z TransferTo w celu umożliwienia przelewów międzynarodowych do ponad 70 krajów. Jest to też pierwsza technologia dystrybuowana, która uzyskała certyfikat zgodności z prawem szariatu w zakresie płatności i tokenizacji aktywów.

Budowa i Funkcjonalność Sieci Stellar

Stellar skupia się przede wszystkim na rynkach wschodzących, oferując usługi w zakresie przekazów pieniężnych i pożyczek bankowych dla osób, które nie mają dostępu do tradycyjnych usług bankowych. Co więcej, Stellar umożliwia działanie w trybie zdecentralizowanej giełdy. Użytkownicy mogą dokonywać płatności w określonych walutach, nawet jeśli posiadają środki w innej walucie, a sieć automatycznie przeprowadza konwersję forex.

Innowacyjność sieci Stellar polega także na protokole konsensusu. Aktualna wersja Stellar powstała w wyniku rozwidlenia w 2014 roku, które doprowadziło do powstania Stellar Consensus Protocol (SCP), dzięki czemu Stellar stał się systemem open-source.

Bezpieczeństwo i Przyszłość Stellar

Stellar jest znany z wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Aby pozostać aktywnym w sieci, posiadacze XLM muszą posiadać co najmniej jeden token. Lumens (XLM) chroni sieć Stellar przed atakami poprzez uczynienie mikrotransakcji zbyt kosztownymi dla potencjalnych hakerów, co czyni sieć odporną na poważne zagrożenia.

Główną grupą docelową Stellar są mieszkańcy krajów rozwijających się. Stellar wykorzystuje Lumens do przeprowadzania żywych konwersji oraz do wysyłania pieniędzy w wielu walutach.

Podsumowanie

Stellar to nowoczesna sieć blockchain zaprojektowana do przeprowadzania płatności międzynarodowych bez udziału stron trzecich. Umożliwia ona przyspieszenie i uproszczenie płatności, omijając ograniczenia związane z konwersją pomiędzy różnymi walutami. Stellar nie tylko zmienia sposób, w jaki ludzie przesyłają pieniądze, ale również oferuje rozwiązania dla instytucji finansowych, dostawców płatności i innych uczestników rynku finansowego.

Stellar Giełdy - gdzie kupić

Stellar - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
XLM $0.1494 2.62%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.