Binance zamieni 1 miliard USD na BTC, ETH i BNB | Wiadomości | CrypS.

Binance zamieni 1 miliard USD na BTC, ETH i BNB

Dawid Kucharczyk
Binance przejmuje FTX

W ostatnim tygodniu wydarzyło się wiele i to nie tylko na rynku kryptowalut. Amerykański bank Silicon Valley Bank doświadczył tzw. “bank runu” i został zmuszony do zamknięcia przez władze.


Rząd, w obliczu Rezerwy Federalnej i Departamentu Skarbu, a także FDIC, szybko przedstawił plan ratunkowy. W tym samym czasie zamknięto również Signature Bank – ostatnią z trzech instytucji finansowych zajmujących się kryptowalutami w USA.

Wśród wszystkich powyższych wydarzeń, CEO Binance – Changpeng Zhao ogłosił, że jego giełda planuje przekonwertować pozostałą część 1 miliarda dolarów z funduszy Industry Recovery Initiative z BUSD na inne kryptowaluty.

Binance przekonwertuje więc pozostałe z 1 miliarda dolarów funduszy na natywne kryptowaluty, m.in. BTC, BNB i ETH. Niektóre ruchy funduszy będą miały miejsce on-chain, aby zapewnić transparentność.

Rynek rośnie

Ogłoszenie szefa Binance zbiegło się w czasie z przedstawieniem rządowego planu ratunkowego dla amerykańskich banków, a rynek kryptowalut zaczął rosnąć. Cena Bitcoina zyskała ponad 9% i pierwotna kryptowaluta dobiła do poziomu 22 700 USD.

Ethereum zyskało jeszcze więcej – 10%, a BNB 9,3%. Inicjatywa naprawy branży została ogłoszona przez CZ jeszcze w listopadzie 2022 roku.

Aby zmniejszyć dalsze kaskadowe negatywne skutki upadku FTX, Binance stworzył fundusz. Ma on pomóc projektom, które są silne, jednak mają problemy z płynnością.

Binance przejmuje FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.