Binance nie dostarczył sprawozdań, o które prosili amerykańscy senatorowie | Wiadomości | CrypS.

Binance nie dostarczył sprawozdań, o które prosili amerykańscy senatorowie

Dawid Kucharczyk
Binance przejmuje FTX

Giełda kryptowalut Binance odpowiedziała na list amerykańskich senatorów, którzy poprosili o informacje na temat jej operacji w kraju, w tym jej bilansu.


Główny strateg giełdy, Patrick Hillmann, napisał, że Binance pracuje nad stworzeniem programu zgodności i zespołu. List nie zawierał jednak informacji, o które prosili senatorowie. Patrick powiedział jedynie, że przez lata firma zbudowała solidną politykę KYC i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Binance używa zarówno wewnętrznych narzędzi, jak i narzędzi od dostawców zewnętrznych, aby skanować transakcje i profile użytkowników w czasie rzeczywistym. W okresie od sierpnia 2021 do listopada 2022 roku giełda zatrzymała ponad 54 000 transakcji.

Hillmann powiedział również, że Binance ma około 750 pracowników, w tym urzędników regulacyjnych i organów ścigania. Firma zatrudniła również byłego dyrektora operacyjnego giełdy kryptowalut Gemini, Noah Perlmana, jako nowego dyrektora ds. Zgodności

O co chodzi z listem senatorów?

Na początku marca trzech ustawodawców oskarżyło Binance o nieprzestrzeganie przepisów prawa. Elizabeth Warren, Chris Van Hollen i Roger Marshall wysłali list do CEO giełdy, żądając szczegółów dotyczących bilansów firmy. Następnie twierdzili, że Binance unikał regulatorów, a giełda przekazywała aktywa przestępcom i osobom naruszającym sankcje.

Osoba zaznajomiona z negocjacjami między Binance a amerykańskimi regulatorami powiedziała, że giełda przekazała już informacje regulatorom. Źródło dodało, że senatorowie będą prosić regulatorów o te informacje.

Binance przejmuje FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.