Michael Novogratz: "USA czeka kryzys kredytowy. Czas na zakup złota i BTC" | Wiadomości | CrypS.

Michael Novogratz: “USA czeka kryzys kredytowy. Czas na zakup złota i BTC”

Redaktor: Michał Misiura
mike-novogratz

Miliarder i CEO Galaxy Digital Michael Novogratz udzielił wywiadu dla CNBC. Jest on przekonany, że USA i reszta świata są na skraju kryzysu kredytowego. Jest to więc dobry czas na zakup metali szlachetnych i BTC.


Powinieneś mieć długą pozycję w złocie i srebrze […] oraz długą pozycję na Bitcoinie.

Biznesmen wyjaśnił, dlaczego kryzys kredytowy jest nieunikniony. Faktem jest, że kiedy banki muszą odbudować kapitał, ograniczają programy pożyczek konsumenckich. Na zbliżające się załamanie wskazuje już taki wskaźnik jak rynek towarów.

Jednocześnie Novogratz wyraził swoją opinię na temat stóp procentowych. Jego zdaniem, jeśli Fed je obniży, to popełni “duży błąd polityczny”. Najprawdopodobniej regulator nie podejmie też takiego kroku w najbliższej przyszłości.

Ciężkie czasy dla USA?

Ogólnie rzecz biorąc, Novogratz przewiduje ciężkie czasy dla tradycyjnej gospodarki USA. Natomiast podaje optymistyczny scenariusz dla kryptowalut:

Teraz jest najlepszy czas dla bitcoina i kryptowalut. Bo właśnie po to zostały stworzone. Władze zaczną drukować dużo pieniędzy, jeśli kryzys stanie się zbyt bolesny dla ludzi. Zobaczymy to już wkrótce.

Sektor bankowy nadal znajduje się pod presją. Nową ofiarą kryzysu jest Credit Suisse, szwajcarski bank prowadzący szeroką działalność w USA i innych krajach. Jego akcje spadły o kilkadziesiąt procent, co było największą jednodniową wyprzedażą w historii.

mike-novogratzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.