Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [4.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [4.11.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 4.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 4 listopada


Spis treści:


Santander UK ograniczy transakcje kryptowalutowe

Międzynarodowa grupa bankowa Santander poinformowała, że wprowadza limit wszystkich transakcji kryptowalutowych dla swoich klientów w Wielkiej Brytanii. W taki sposób chce ochronić ich przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w aktywa kryptowalutowe. Limit w postaci 1 000 funtów brytyjskich na transakcję i 3 000 funtów miesięcznie ma być egzekwowany od 15 listopada tego roku. Bank zapewnił także, że w planach ma wprowadzenie innych zmian.

Czytaj więcej: Santander UK ograniczy transakcje kryptowalutowe


Masowe zwolnienia w branży kryptowalut – które firmy zmniejszyły personel

Masowe zwolnienia w sektorze kryptowalut. Wśród firm, które zredukowały liczbę pracowników znajduje się m.in. DapperLabs, BitMEX, Coinbase i Galaxy Digital. Według szacunków CoinDesk, do 3 listopada 2022 roku zostało utraconych 12 132 miejsc pracy. Listę sporządzono na podstawie raportów medialnych i komunikatów prasowych.

Czytaj więcej: Masowe zwolnienia w branży kryptowalut – które firmy zmniejszyły personel


Chiński rząd ma więcej bitcoinów niż MicroStrategy

Ki Young Ju, szef koreańskiej firmy analitycznej CryptoQuant, zwrócił uwagę na ciekawy fakt. Według niego chiński rząd jest jednym z największych wielorybów bitcoinowych na świecie. W jego rękach znajduje się prawie 1,5 razy więcej BTC niż w rezerwach MicroStrategy Michaela Saylora.

Analityk poinformował też, że chińskie władze przekazały skarbowi państwa 194 000 BTC przejętych w ramach scamu PlusToken z 2019 roku. Dla porównania, MicroStrategy posiada 130 000 BTC.

Czytaj więcej: Chiński rząd ma więcej bitcoinów niż MicroStrategy


Do Kwon manipulował ceną Terry (LUNA) – twierdzą koreańscy prokuratorzy

Południowokoreańska prokuratura zdobyła dowody na to, że prezes Terraform Labs (TFL) Do Kwon manipulował ceną LUNA. Taką informację podał Korean Broadcasting System, powołując się na rzecznika agencji nadzoru. Rzecznik ten twierdzi, że w posiadanie władz weszła korespondencja między Kwonem a pewnym pracownikiem:

Czytaj więcej: Do Kwon manipulował ceną Terry (LUNA) – twierdzą koreańscy prokuratorzy


Binance nawiązuje współpracę z Ledger, aby umożliwić jeszcze bardziej płynne zakupy kryptowalut

Giełda kryptowalut Binance nawiązała współpracę z francuskim operatorem portfeli kryptowalutowych Ledger, aby przyspieszyć kupowanie walut cyfrowych dla swoich klientów. Pltforma obiecuje, że posiadacze fizycznych portfeli Ledger, takich jak Nano S lub Nano X, będą mogli kupować kryptowaluty bezpośrednio ze swojej aplikacji Ledger Live, dzięki Binance jako pośrednikowi.

Czytaj więcej: Binance nawiązuje współpracę z Ledger, aby umożliwić jeszcze bardziej płynne zakupy kryptowalut.


GALA straciła 25% po ataku na 1 mld dol. Twórcy jednak uspokajają

W czwartkowy wieczór Gala Games padła ofiarą ataku hakerskiego, który mógł doprowadzić do strat rzędu miliarda dolarów. Twórcy sieci uspokajają jednak, że za atakiem stali tzw. “etyczni hakerzy” z pNetwork, którzy wykorzystali krytyczną lukę przed nieuczciwymi aktorami. Bez względu na autorów hacku, kurs GALA nie wyszedł bez szwanku.

Czytaj więcej: GALA po ataku wartym 1 mld dol. straciła 25%. Twórcy jednak uspokajają


Circle przeniesie część rezerw USDC do funduszu zarządzanego przez BlackRock

Circle rozpoczął przekazywanie rezerw stablecoina USD Coin USDC) do specjalnego funduszu utworzonego przez BlackRock i zarejestrowanego w SEC.

Circle Reserve Fund, zarządzany przez BlackRock Advisors, jest zarejestrowanym funduszem na mocy obowiązujących przepisów dotyczących rynku pieniężnego. Jego aktywa będą składać się ze środków w fiat i krótkoterminowych obligacji skarbowych USA. –> źródło: Circle


Kraken uruchomił wersję beta rynku NFT

Giełda kryptowalut Kraken ogłosiła uruchomienie wersji beta własnego rynku NFT. Platforma jest dostępna dla ograniczonej liczby użytkowników. Zaproszenia wysyłane są drogą mailową. Początkowo na rynku pojawi się ponad 70 kolekcji niewymiennych tokenów opartych na Ethereum i Solanie. Według strony internetowej, transakcje nie są obciążone żadnymi opłatami.


Bitmain ogłasza globalny kongres górnictwa cyfrowego

Producent sprzętu górniczego Bitmain będzie gospodarzem WDMS Global 2022 Summit w Cancun w Meksyku w dniach 8-10 listopada.
Wydarzenie zgromadzi niektóre z wiodących firm i wybitnych organizacji na świecie, w tym Foundry, Core Scientific, Tether, S&P Dow Jones Indices, Merkle Standard, CryptoOne, MINTO LAB DMCC, Jsbit, Atlas i Starbase.

Podczas wydarzenia omówiona zostanie wartość stablecoinów i legalność wydobycia. Oprócz tego przedstawione zostanie badanie dotyczące finansjalizacji aktywów cyfrowych oraz oceniony potencjał wydobycia kryptowalut w Ameryce Łacińskiej. –> źródło: Bitmain

Wśród prelegentów są:

  • CTO Tethera Paolo Ardoino;
  • Sharon Liebowitz, starszy dyrektor ds. innowacji i strategii w S&P Dow Jones Indices;
  • Dyrektor ds. polityki publicznej Foundry, Kyle Schneps;
  • Patricio Rodriguez, prezes zarządu Southbit;
  • Paul Steiner, przewodniczący Salwadorskiej Narodowej Komisji ds. Małych i Mikroprzedsiębiorstw

Quebec proponuje ograniczenie dostaw energii dla branży blockchain

Hydro-Québec, dostawca energii elektrycznej w prowincji Quebec w Kanadzie, zwrócił się do regionalnego regulatora Regie de l’energie o zawieszenie dostaw energii elektrycznej dla branży blockchain.

Plan alokacji miał zapewnić przemysłowi około 270 MW. Jednak ze względu na rosnący popyt “alokacja tej ilości zdolności produkcyjnych […] zwiększyłaby presję na bieżące salda” – sprecyzował dostawca. –> źródło: ForkLog

sytuacja na rynku kryptowalut 4.11.2022



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.