UK: Santander ograniczy transakcje kryptowalutowe

Santander UK ograniczy transakcje krypto swoim klientom

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Naloty na bitomaty w UK

Międzynarodowa grupa bankowa Santander wprowadza limit transakcji kryptowalutowych dla swoich klientów w Wielkiej Brytanii. Powodem takiej decyzji są ostrzeżenia regulatorów dotyczące oszustw kryptowalutowych.


Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 3 listopada, międzynarodowa grupa bankowa Santander wprowadza limit transakcji kryptowalutowych dla klientów w Wielkiej Brytanii. Powołuje się na ostrzeżenia regulatorów dotyczące oszustw kryptowalutowych. Bank w ten sposób chce chronić klientów przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w aktywa kryptowalutowe i twierdzi, że to najlepszy sposób:

Pieniądze przechowywane w portfelach kryptowalutowych klientów prawdopodobnie nie będą chronione przez Financial Ombudsman Service i Financial Services Compensation Scheme, jeśli coś pójdzie nie tak.

Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić naszych klientów i uważamy, że ograniczenie płatności na giełdy kryptowalutowe jest najlepszym sposobem na zapewnienie, że Twoje pieniądze pozostaną bezpieczne.

Santander UK wprowadza limit transakcji krypto

Limit ma być egzekwowany od 15 listopada tego roku i będzie wynosił: 1 000 funtów brytyjskich na transakcję i 3 000 funtów miesięcznie. W ogłoszeniu bank zapewnił, że w planach jest wprowadzenie również innych zmian:

Będziemy wprowadzać więcej zmian, aby ograniczyć lub zapobiec płatnościom na giełdy kryptowalut w przyszłości, choć zawsze damy Ci znać przed wprowadzeniem tych zmian.

Pomimo nowo nałożonych limitów, klienci nadal będą mogli otrzymywać płatności z giełd kryptowalutowych na swoje konta bankowe.

Powód do zakupu kryptowalut

Layah Heilpern, entuzjasta branży krypto i podcaster napisała na Twitterze, że to właśnie sygnał do kupna krypto:

Santander UK wprowadził limit 3000 funtów miesięcznie na zakup kryptowalut z giełd. Bank twierdzi, że w przyszłości może bezwzględnie zakazać wpłat na giełdy. Pamiętaj, że zakazują tylko tego co im zagraża. Jeśli to nie jest Twój sygnał do kupna to nie wiem co jest….

Santander UK nadal wstrzymuje płatności do Binance

Grupa bankowa Santander w Wielkiej Brytanii nadal zakazuje swoim klientom wysyłania płatności do Binance:

Będziemy nadal zatrzymywać płatności wysyłane do Binance. Jest to następstwem ostrzeżenia FCA dla konsumentów o tej giełdzie kryptowalut i ma pomóc w ochronie przed oszustwem. Nadal możesz wypłacić wszelkie pieniądze, które masz z Binance na swoje konto w Santander.

Bank powołał się na ostrzeżenia Financial Conduct Authority i zamiar ochrony klientów przed oszustwami.

Naloty na bitomaty w UKreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.