MicroStrategy rozważa zakup kolejnych Bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy rozważa zakup kolejnych Bitcoinów

Maciej Żerelik
microstrategy

Notowana na giełdzie firma MicroStategy (MSTR) jest już największym korporacyjnym posiadaczem Bitcoinów. W jej skarbcu znajduje się już ponad 129 000 monet. Teraz, zaledwie miesiąc po tym, jak jej dyrektor generalny Michael Saylor ustąpił ze stanowiska i tydzień po tym, jak prokurator generalny w Waszyngtonie pozwał firmę i Saylora za rzekome oszustwa podatkowe, firma zapowiedziała chęć dalszych inwestycji.


W prospekcie emisyjnym złożonym w piątek w SEC, MicroStrategy poinformowało, że firma zawarła umowę z bankiem inwestycyjnym Cowen & Co. na sprzedaż do 500 milionów dolarów w akcjach zwykłych klasy A. Możemy w nim przeczytać:

Możemy wykorzystać wpływy netto z tej oferty, aby kupić dodatkowy Bitcoin.

Firma ostrzegła przed zmiennością Bitcoina i dzikimi wahaniami cen, które spowodowały, że największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej handlowała poniżej 20 000 USD na początku tego tygodnia.

Przyszłe wahania cen transakcyjnych Bitcoin mogą spowodować, że zamienimy Bitcoin zakupiony z wpływami netto z tej oferty na gotówkę o wartości znacznie niższej niż wpływy netto z tej oferty.

129 699 BTC MicroStrategy

Pod kierownictwem Saylora, firma produkująca oprogramowanie dla przedsiębiorstw zgromadziła sporą ilość Bitcoinów. Łącznie w jej skarbcu znajduje się 129 699 BTC, wartych dziś ponad 2,7 miliarda dolarów.

W zeszłym miesiącu MicroStrategy zgłosiło niegotówkowy odpis na utratę wartości w wysokości 917,8 mln USD w drugim kwartale 2022 roku. W tym samym miesiącu Saylor ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, przechodząc na stanowisko prezesa wykonawczego.

W prospekcie emisyjnym MicroStategy dodała, że nie planuje angażować się w handel ani zawierać kontraktów pochodnych na kryptowaluty. Może jednak sprzedać Bitcoin w razie potrzeby, aby wygenerować gotówkę na „zarządzanie skarbem i inne ogólne cele korporacyjne”.

Nie ukierunkowaliśmy żadnej konkretnej ilości posiadanych Bitcoinów. Będziemy nadal monitorować warunki rynkowe przy określaniu, czy przeprowadzić finansowanie dłużne lub kapitałowe w celu zakupu dodatkowego Bitcoina.

microstrategyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.