Chiński rząd ma więcej bitcoinów niż MicroStrategy | Wiadomości | CrypS.

Chiński rząd ma więcej bitcoinów niż MicroStrategy

Maciej Żerelik
Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sun

Według CryptoQuant, chiński rząd nie tylko stał się jednym z największych bitcoinowych wielorybów na świecie, ale także posiada więcej BTC niż MicroStrategy.


Ki Young Ju, szef koreańskiej firmy analitycznej CryptoQuant, zwrócił uwagę na ciekawy fakt. Według niego chiński rząd jest jednym z największych wielorybów bitcoinowych na świecie. W jego rękach znajduje się prawie 1,5 razy więcej BTC niż w rezerwach MicroStrategy Michaela Saylora.

BTC z PlusToken

Ki Yong Ju poinformował, że chińskie władze przekazały skarbowi państwa 194 000 BTC przejętych w ramach scamu PlusToken z 2019 roku. Dla porównania, MicroStrategy posiada 130 000 BTC.

Według dokumentów sądowych, chińska policja zatrzymała ponad 100 podejrzanych o stworzenie piramidy PlusToken w 2020 roku i zajęła aktywa kryptowalutowe o wartości 4,2 mld USD od jej organizatorów.

Według szefa CryptoQuant, chiński rząd ma bardzo poważną dźwignię i kontrolę nad rynkami kryptowalut. Na przykład może trzymać się BTC, aby zdywersyfikować portfel rządowy lub zdumpować monety, aby zabić rynki kryptowalut.

Ki Young Joo zasugerował, że nie są to jedyne kryptowaluty w Chinach, które zostały przeoczone przez społeczność. Wcześniej były prezes giełdy BitMEX Arthur Hayes twierdził, że kolejna hossa kryptowalutowa rozpocznie się w momencie powrotu Chin na rynek, przy czym Hongkong odegra istotną rolę w tym procesie.

Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sunreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.