Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.09.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.09.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 23.09.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 września

Spis treści:


Wielka Brytania wprowadza ustawę, która ułatwi władzom konfiskatę kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził ustawę o przestępczości gospodarczej i przejrzystości korporacyjnej, która ułatwi władzom zajmowanie, zamrażanie i odzyskiwanie kryptowalut, pochodzących z oszustw, narkotyków i cyberprzestępczości. Organy takie jak National Crime Agency zyskają także skuteczniejsze narzędzia do wyciągania informacji od podejrzanych przedsiębiorstw. Według brytyjskich polityków przestępcy korzystają coraz częściej z kryptowalut, a wprowadzone reformy pomogą ukrócić ten proceder.

Czytaj więcej: Wielka Brytania wprowadza ustawę, która pozwoli na prostsze przejmowanie kryptowalut


Zilliqa wyda własną konsolę Web3

W pierwszym kwartale 2023 roku twórcy blockchaina Zilliqa zaprezentują konsolę do gier i uruchomią hub, który pozwoli rozszerzyć grono użytkowników gier Web3. Na początek planowane są dwie gry, w tym strzelanka z perspektywy pierwszej osoby WEB3WAR.

Faza badawcza trwała sześć miesięcy. Pełna specyfikacja i koszt urządzenia nie zostały ujawnione. Twórcy wierzą jednak, że konsola „w końcu się zwróci”.

Czytaj więcej: Zilliqa wyda własną konsolę Web3


Cardano aktywowało hardfork Vasil

23 września o godzinie 00:44, zespół Input Output Global (IOG) pomyślnie aktywował aktualizację Vasil w sieci głównej Cardano. Niektóre zmiany wejdą jednak w życie dopiero wraz z rozpoczęciem nowej ery w dniu 27 września.

Według Cardanoscan, w chwili pisania tego tekstu, sieć projektu działa bez zarzutu i produkuje bloki. Uczestnicy ekosystemu poinformowali, że blockchain przeszedł stress testy po aktywacji aktualizacji.

Czytaj więcej: Cardano aktywowało hardfork Vasil


SEC vs. Ripple: sąd wysłucha lobbystów z branży kryptowalut. Sprawa może trwać do 2023

Chamber of Digital Commerce (CDC), czyli grupa zajmująca się lobbingiem na rzecz branży kryptowalut, dołącza do sprawy SEC vs. Ripple. Organizacja otrzymała status amicus curiae, który pozwoli jej przedstawić swoją opinię sędzi prowadzącej proces. W odpowiedzi na wydarzenie SEC domaga się więcej czasu pomimo, że w zeszły weekend wnosiło razem z Ripple o jak najszybszy wyrok. Zdaniem obrońców spółka sprawa może zakończyć w dowolnej chwili w okresie od 2 do 9 miesięcy, ale prawdopodobnie nie wcześniej niż w marcu 2023.

Czytaj więcej: SEC vs. Ripple: sąd dopuszcza lobbystów z branży kryptowalut. Sprawa może potrwać do 2023


Obrót wirtualnymi działkami w metaverse spada o 98% od szczytu z 2021

Od szczytu w listopadzie 2021 roku do września 2022, wolumen obrotu wirtualnymi nieruchomościami w metaverse spadł o 98%. Dane uwzględniają 18 platform, na których można kupować i sprzedawać tego rodzaju NFT.

Czytaj więcej: Obrót wirtualnymi działkami w metaverse spada o 98% od szczytu z 2021


Media: Coinbase zatrudnia traderów z Wall Street do prop tradingu

Kalifornijska giełda kryptowalutCoinbase – podobno wyznaczyła co najmniej czterech traderów z Wall Street i utworzyła grupę, aby wykorzystać fundusze własne firmy do handlu kryptowalutami. Anonimowe źródła twierdzą, że chodzi tu o tzw. prop trading. Jeżeli doniesienia okazałyby się prawdą byłby to na poważny konflikt interesów – Coinbase stawiałby się bowiem jednocześnie w roli market makera oraz tradera. Giełda odrzuciła oskarżenia i wyjaśniła, że zespół byłych pracowników Wall Street pełnił zupełnie inną funkcję.

Pozostając przy Coinbase, w ostatnich dniach giełda otrzymała licencję holenderskiego banku centralnego i może prowadzić regulowaną działalność w Niderlandach.

Czytaj więcej: Media: Coinbase zatrudniało traderów z Wall Street do handlu kryptowalutami


Binance tworzy globalną radę nadzorczą dot. regulacji krypto

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła utworzenie globalnej rady doradczej w celu budowania dialogu na temat systemu regulacyjnego branży. W jej skład wchodzą byli wysocy urzędnicy z różnych krajów.


Binance wprowadza nowy sposób weryfikacji dla użytkowników z Ukrainy

Giełda kryptowalut Binance przeprowadziła integrację z ukraińskim państwowym serwisem Diyu. W ramach partnerstwa, nowi użytkownicy z Ukrainy będą mogli zostać zweryfikowani na platformie handlowej poprzez aplikację. Według wiceministra transformacji cyfrowej ds. rozwoju IT Oleksandra Bornyakova, procedura KYC na giełdzie za pośrednictwem Diyu trwa zaledwie kilka minut. –> źródło: Forklog


Tornado Cash wraca na GitHub

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) w zeszłym miesiącu wpisało na czarną listę Tornado Cash – usługę, która pozwala użytkownikom anonimowo wysyłać i odbierać Ethereum. Amerykańscy obywatele mają teraz zakaz interakcji z aplikacją, która łączy transakcje, aby ukryć ich pochodzenie.

GitHub, serwis umożliwiający deweloperom dzielenie się kodem, usunął kod narzędzia w ciągu kilku godzin od ogłoszenia OFAC. Teraz jednak Tornado Cash z powrotem wrócił na platformę.


Rosja zatwierdza kryptowalutowe płatności transgraniczne

Bank centralny Rosji i Ministerstwo Finansów uzgodniły przepisy, aby umożliwić płatności transgraniczne za pomocą kryptowalut. Tak wynika z opublikowanego w środę raportu rosyjskiego magazynu Kommersant. –> źródło: CryptoPotato


Bankructwo Compute North. Spółka kopiąca bitcony ma 500 mln USD do spłaty

Spółka miningowa Compute North ogłosiła niewypłacalności. Według dokumentów złożonych przez nią w Sądzie Upadłościowym USA dla Południowego Okręgu Teksasu, firma posiada ok. pół miliarda dolarów zobowiązań podczas gdy wartość jej aktywów wynosi od 100 do 500 mln. Compute North należał do największych operacji górnictwa BTC w Stanach Zjednoczonych. –> źródło: Cointelegraph

sytuacja na rynku kryptowalut 23.09.2022



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.