Media: Coinbase zatrudniało traderów z Wall Street do handlu kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Media: Coinbase zatrudniało traderów z Wall Street do handlu kryptowalutami

Mariusz Przepiórka
coinbase oskarżone o handel własnymi środkami

Według doniesień Wall Street Journal, amerykańska giełda kryptowalut Coinbase zatrudniła w 2021 roku co najmniej czterech traderów z Wall Street i utworzyła grupę, aby wykorzystać fundusze własne firmy do handlu kryptowalutami. Celem było wykorzystanie własnej gotówki do tradingu i „stakingu” cyfrowych aktywów.


Wcześniej, w 2022 roku, jednostka przeprowadziła eksperymentalną transakcję o wartości 100 mln USD. Członkowie firmy, którzy pozostali anonimowi, nakreślili, że ruch ten powinien być sklasyfikowany jako „trading własny”.

Taka działalność ma miejsce, gdy firma inwestuje dla bezpośredniego zysku rynkowego, a nie zarabia na prowizji handlując kryptowalutami w imieniu klientów. Nie trzeba dodawać, że może to spowodować znaczący konflikt interesów między firmą a jej klientami.

Rzecznik Coinbase powiedział jednak, że stworzenie grupy miało inny cel. Jednostka została utworzona w celu ułatwienia „transakcji kryptowalutowych napędzanych przez klientów”. Inny członek organizacji ujawnił, że Coinbase rozważała „trading własny”, ale później zdecydowała się na inne podejście:

– Nasze oświadczenia dla Kongresu dokładnie odzwierciedlają nasze rzeczywiste działania biznesowe. Coinbase nie prowadzi i nigdy nie prowadziła działalności związanej z tradingiem własnym. Wszelkie insynuacje, że wprowadziliśmy w błąd Kongres, są świadomym przeinaczaniem faktów – powiedział.

Warto zauważyć, że transakcja o wartości 100 mln USD była strukturyzowanym papierem dłużnym, sprzedanym amerykańskiej firmie zarządzającej inwestycjami Invesco. Rzecznik potwierdził transakcję, mówiąc, że firma nie miała „żadnej bezpośredniej ekspozycji na kryptowaluty” i że „nie jest to już aktywna pozycja”.

Coinbase, jako spółka notowana na amerykańskiej giełdzie, jest uwzględniana w ratingu korporacyjnym S&P Global. W sierpniu jej ocena została obniżona z „BB+” do „BB” z negatywną perspektywą.

Coinbase wchodzi na rynek holenderski

Niedawno Coinbase poinformowała również, że stała się pierwszą dużą platformą kryptowalutową, która uzyskała zgodę na rejestrację od De Nederlandsche Bank – DNB (banku centralnego Holandii). Najnowsza licencja pozwoliła giełdzie zapewnić klientom z siedzibą w Holandii „pełny pakiet produktów detalicznych, instytucjonalnych i ekosystemowych”.

coinbase oskarżone o handel własnymi środkamireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.