Zilliqa wyda własną konsolę Web3 | Wiadomości | CrypS.

Zilliqa wyda własną konsolę Web3

Redakcja
zilliqa konsola gry gaming

W pierwszym kwartale 2023 roku twórcy blockchaina Zilliqa zaprezentują konsolę do gier i uruchomią hub, który pozwoli rozszerzyć grono użytkowników gier Web3. Takie informacje podaje Decrypt.


Na początek planowane są dwie gry, w tym strzelanka z perspektywy pierwszej osoby WEB3WAR.

Faza badawcza trwała sześć miesięcy. Pełna specyfikacja i koszt urządzenia nie zostały ujawnione. Twórcy wierzą, że konsola “w końcu się zwróci”.

Zaprezentowany prototyp obejmuje wsparcie dla portów HDMI, Ethernet, USB-C i USB 3.0. Z konsolą zintegrowany jest portfel kryptowalutowy i oprogramowanie górnicze.

konsola zilliqa

Użytkownicy będą mogli również zarabiać Zilliqa (ZIL) poprzez wykonywanie w grze misji, zadań i questów skill-to-earn. Dzięki temu zespół ma nadzieję na zwiększenie decentralizacji.

Zilliqa i gaming

W ostatnich miesiącach projekt aktywnie starał się rozszerzyć swoje wpływy w sferze gier. W kwietniu Zilliqa dołączyła do Blockchain Gaming Alliance. Rozwijane są także partnerstwa z zespołami eSportowymi MAD Lions, RRQ, Alien Worlds i XBorg.

Dla przypomnienia, Zilliqa została uruchomiona w 2017 roku. Projekt zyskał rozgłos dzięki wdrożeniu technologii shardingu na głównej sieci w 2019 roku.

W lipcu 2022 roku deweloperzy zrestartowali mainnet po awarii smart kontraktów. Błąd segmentacji spowodował bowiem, że platforma nie przetworzyła bloków.

zilliqa konsola gry gamingreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.