Cardano aktywowało hardfork Vasil | Wiadomości | CrypS.

Cardano aktywowało hardfork Vasil

Redakcja
hardfork-cardano (1)

23 września o godzinie 00:44, zespół Input Output Global (IOG) pomyślnie aktywował aktualizację Vasil w sieci głównej Cardano. Niektóre zmiany wejdą w życie wraz z rozpoczęciem nowej ery w dniu 27 września.


Vasil znacznie poprawi wydajność i pojemność Cardano – od zwiększenia przepustowości poprzez pipelining dyfuzyjny [optymalizacja czasu dystrybucji bloków] do poprawy doświadczenia deweloperów poprzez bardziej wydajne i skuteczne skrypty, a także obniżenie kosztów.

Według Cardanoscan, w chwili pisania tego tekstu, sieć projektu działa bez zarzutu i produkuje bloki. Uczestnicy ekosystemu poinformowali, że blockchain przeszedł stress testy po aktywacji aktualizacji.

Obniżenie kosztów transakcji w Cardano

Dzięki Vasil twórcy wprowadzili do blockchaina drugą wersję skryptów Plutusa i zmodyfikowali model obliczania kosztów dla każdego prymitywu, redukując jego indywidualne parametry. IOG uważa, że ten ruch pozwoli na obniżenie kosztów transakcji o 20-30%.

Vasil rozszerzy możliwości smart kontraktów Cardano dzięki skryptom Plutus V2 i modelowi kosztów, który zwiększa wydajność już potężnej platformy. Ostatecznie zmniejszy to koszty skryptów i rozmiary transakcji oraz zwiększy przepustowość.

Dla przypomnienia, Cardano znalazło się na 26 miejscu wśród 600 globalnych marek w rankingu MBLM dotyczącym przywiązania emocjonalnego konsumentów. Bitcoin uplasował się na 30. pozycji. 

hardfork-cardano (1)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.