Obrót wirtualnymi działkami w metaverse spada o 98% od szczytu z 2021 | Wiadomości | CrypS.

Obrót wirtualnymi działkami w metaverse spada o 98% od szczytu z 2021

Mariusz Przepiórka
Apple

Sandbox (SAND) był jedną z platform metaverse, na których szczyt zainteresowania inwestowaniem w wirtualne działki pojawił w listopadzie 2021 roku. Aktualnie cyfrowa ziemia nie sprzedaje się tak dobrze, jak wtedy.


Zgodnie z danymi Delphi Digital wolumen obrotu wirtualnych nieruchomości w metaverse spadł we wrześniu o 98% w stosunku do rekordu z 2021 roku. Przedstawione poniżej dane to połączone statystyki z 18 platform prowadzących sprzedaż cyfrowych działek.

delphi digital
Źródło: Delphi Digital

Spadają także zyski

Najbardziej agresywna runda osiągania zysków ze „sprzedaży działek” na platformie Sandbox miała miejsce 24 listopada 2021, około miesiąca po ogłoszeniu rebrandingu Meta. Sytuacja wyglądała bardzo podobnie także w przypadku innych rynków. Od tego czasu rentowność tego rodzaju działalności odnotowała znaczny spadek. Od listopada 2021 r. miesięczna rentowność spadała przez siedem kolejnych miesięcy. Liczba dni handlowych zakończonych na minusie zaczęła wzrastać w marcu 2022 r. i osiągnęła najwyższy poziom w czerwcu 2022 r.

Jak uważa część ekspertów zapewnienie immersyjnych doświadczeń w ramach platformy Sandbox ma potencjał, aby stać się katalizatorem długoterminowej produkcji i nabywania wartości.

Wartość rynku może wzrosnąć o 5 mld USD

W miarę rozwoju metaverse w kierunku rzeczywistości bardziej „namacalnej i żywej”, czyli przede wszystkim poprawy grafiki, coraz więcej osób może zyskać zainteresowanie uczestnictwem w związanej z tym ekonomii. Przewiduje się, że ta tendencja będzie miała wpływ w szczególności na rynek inwestycji w działki w metaverse. Oczywiście wszystko przy założeniu, że cyfrowe alternatywne światy nie okażą się  tylko utopijną wizją, która nie przyjmie się na szeroką skalę (argumenty za i przeciw, znajdziesz w naszym tekście Czym jest metaverse?)

Oczekuje się, że wartość rynku działek w metaverse będzie nadal rosła w ekspresowym tempie, a sprzedaż wzrośnie o ponad 5 mld USD do 2026 roku. Takie dane wynikają z badania globalnego rynku przeprowadzonego przez Technavio.

Co ciekawe, w maju 2022 roku informowano, że fani metaverse wolą zapłacić 300 000 USD za wirtualną nieruchomość zamiast kupować prawdziwy dom.

Applereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.