Wielka Brytania: rząd wprowadza ustawę mającą na celu upoważnienie władz do zajęcia i zamrożenia kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Wielka Brytania: rząd wprowadza ustawę mającą na celu upoważnienie władz do zajęcia i zamrożenia kryptowalut

Anna Sutowicz
Wielka Brytania: Krol Karol reguluje kryptowaluty

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadza ustawę mającą na celu upoważnienie władz m.in. do zajęcia i zamrożenia kryptowalut. Regulacje bazują na ustawie o przestępczości gospodarczej, którą wprowadzono po inwazji Rosji na Ukrainę.


We wczorajszym ogłoszeniu rząd Wielkiej Brytanii poinformował, że wprowadza ustawę o przestępczości gospodarczej i przejrzystości korporacyjnej, której celem jest rozprawienie się z praniem pieniędzy i oszustwami. 

Nowe regulacje prawne w Wielkiej Brytanii

W projekcie ustawy zawarto przepisy przyznające organom ścigania uprawnienia w kwestii zmuszenia przedsiębiorstw do przekazywania informacji, które mogą być związane z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu. Według ogłoszenia rządu:

Nowe prawo ułatwi i przyspieszy organom ścigania, takim jak National Crime Agency, zajęcie, zamrożenie i odzyskanie kryptowalut – cyfrowej waluty coraz częściej wykorzystywanej przez zorganizowanych przestępców do prania zysków z oszustw, narkotyków i cyberprzestępczości.

Wzmocnienie uprawnień w ustawie o dochodach z przestępstwa zmodernizuje przepisy, aby zapewnić, że agencje mogą dotrzymać kroku szybkim zmianom technologicznym i zapobiec finansowaniu dalszej przestępczości przez aktywa.

Według rządu Wielkiej Brytanii rozszerzenie zdolności władz do zajmowania, zamrażania i odzyskiwania kryptowalut opierało się przede wszystkim na ustawodawstwie, które „przyspieszyło nakładanie surowych sankcji” na osoby związane z prezydentem Rosji Władimirem Putinem po jego inwazji na Ukrainę.

Przestępcy wykorzystują kryptowaluty

W sprawie nowych regulacji prawnych wypowiedział się m.in. Graeme Biggar, dyrektor generalny U.K.’s National Crime Agency, który stwierdził:

Krajowi i międzynarodowi przestępcy od lat piorą dochody ze swoich przestępstw i korupcji, nadużywając struktur firmowych w Wielkiej Brytanii i coraz częściej wykorzystują kryptowaluty. Te reformy – długo oczekiwane i bardzo mile widziane – pomogą nam rozprawić się z oboma tymi zjawiskami.

Ministerstwo Gospodarki i Finansów Wielkiej Brytanii pracuje również nad włączeniem stablecoinów jako środka płatniczego do swoich ram regulacyjnych.

Wielka Brytania: Krol Karol reguluje kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.