Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [21.11.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 21.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 21 listopada


Spis treści:


FTX: 50 największych wierzycieli domaga się 3 mld dolarów

Według niedawno złożonego dokumentu sądowego, najwięksi wierzyciele FTX mają roszczenia sięgające setek milionów dolarów. Swoim 50 największym wierzycielom giełda FTX jest winna prawie 3,1 miliarda dolarów. Największe pojedyncze roszczenie opiewa na 226 mln dolarów, drugie na 203 mln dolarów, kolejne na 174 mln dolarów, 159 mln dolarów i 130 mln dolarów. W dokumencie nie została ujawniona tożsamość wierzycieli.

Czytaj więcej: FTX: 50 największych wierzycieli domaga się 3 mld dolarów


Grayscale nie ujawni swoich rezerw

Firma inwestycyjna Grayscale poinformowała, że jej kryptowaluty są przechowywane w portfelu regulowanej giełdy kryptowalut Coinbase, a ze względów bezpieczeństwa fundusz nie będzie publicznie ujawniał swoich rezerw.

Czytaj więcej: Grayscale nie ujawni swoich rezerw


Tether przenosi 1 mld USDT z Solana do Ethereum

Emitent stablecoinów Tether ogłosił przeniesienie 1 mld USDT z blockchaina Solana do Ethereum. Powodem było to, że Solana wpadła w kłopoty po upadku giełdy kryptowalutowej FTX. Według oświadczenia Tethera, wymiana odbędzie się z pomocą strony trzeciej.

Czytaj więcej: Tether przenosi 1 mld USDT z Solana do Ethereum


Sui Network wystartowała w sieci testowej

Założony przez byłych inżynierów start-up Mysten Labs ogłosił uruchomienie testowej sieci blockchaina warstwy 1 – Sui Network. Prace testnetu, nazwane Wave 1, skupiają się na operatorach – samych walidatorach oraz tych, którzy zarządzają pełnymi węzłami.

Czytaj więcej: Sui Network wystartowała w sieci testowej


Ripple rozważy zakup aktywów FTX

Ripple rozważa możliwość zakupu aktywów upadłej giełdy kryptowalut FTX. Firma jest zainteresowana jednostkami zorientowanymi na biznes. CEO firmy płatniczej powiedział, że założyciel FTX Sam Bankman-Fried zadzwonił do niego, gdy próbował zebrać fundusze na ratowanie biznesu. Omówili wówczas, czy giełda ma jednostki, które Ripple „chciałoby nabyć”.

Czytaj więcej: Ripple rozważy zakup aktywów FTX


Małżeństwo w metaverse? Ukraina zbada taki pomysł

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej rozważa możliwość aranżowania małżeństw i rozwodów w metaverse. Tak wynika ze słów szefa resortu Mykhaylo Fyodorova. Generalnie zespół Ministerstwa Cyfryzacji skupia się na dwóch trendach – govtech z możliwością eksportu rozwiązań do innych krajów oraz military tech. Fedorov powiedział:

Czytaj więcej: Małżeństwo w metaverse? Ukraina zbada taki pomysł


Vitalik Buterin zaproponował użycie zk-SNARKów do sprawdzania bilansów giełd

Założyciel Ethereum – Vitalik Buterin zasugerował użycie zk-SNARK do weryfikacji danych o rezerwach giełd kryptowalut. Jego zdaniem technologia usprawni procedurę Proof-of-Reserve (PoR).

Czytaj więcej: Vitalik Buterin zaproponował użycie zk-SNARKów do sprawdzania bilansów giełd


Tuvalu zreplikuje się w metaverse

Mały, polinezyjski kraj wyspiarski Tuvalu zamierza wykorzystać metaverse do odtworzenia swojej cyfrowej wersji. Takie działanie ma być odpowiedzią na podnoszący się poziom mórz. Stworzenie cyfrowej wersji mogłoby pozwolić Tuvalu zachować historię i kulturę, kiedy w wyniku zmian klimatycznych jego mieszkańcy będą zmuszeni zamieszkać gdzieś indziej.

Czytaj więcej: Tuvalu zreplikuje się w metaverse


Sąd zatwierdza ostateczny termin składania roszczeń do Celsiusa

Osoby i podmioty prawne chcące odzyskać środki od upadłego pożyczkodawcy Celsius, mogą składać swoje roszczenia do 3 stycznia. Ostateczna data została zatwierdzona przez amerykański sąd. Najprostszym sposobem złożenia wniosku i dowodów roszczenia jest strona internetowa agenta ds. upadłości Stretto.

Czytaj więcej: Amerykański sąd zatwierdza ostateczny termin składania roszczeń w sprawie Celsiusa


Nexo z pozwem za rzekome zablokowanie 126 mln USD

Trzej inwestorzy pozwali Nexo twierdząc, że platforma zablokowała ich konta po tym, gdy próbowali wypłacić środki. Kryptowalutowy pożyczkodawca miał zamrozić ich aktywa o wartości 106 mln funtów. Sprawa trafiła do londyńskiego Sądu Najwyższego w październiku 2022, podczas gdy opisywana sytuacja miała wydarzyć się na przełomie 2020 i 2021 roku. Nexo broni się i twierdzi, że trzej pozywający go inwestorzy wypłacili środki po osiągnięciu dużych zysków. –> źródło: CoinDesk


Hacker FTX sprzedaje 72 000 ETH

Osoba lub grupa odpowiedzialna za wyprowadzenie z FTX 250 000 eterów, zaczęła wymieniać je na bitcoiny za pośrednictwem międzysieciowego mostu Ren BTC Gateway. Jak do tej pory zrzuciła 72 000 ETH, za które otrzymała 4540 renBTC (ok. 72,5 mln USD). Wszystkie renBTC zostały następnie wymienione na bitcoiny. –> źródło: The Block


Na Cardano powstanie stablecoin

Emurgo, firma stojąca za ekosystemem Cardano, zapowiedziała USDA – stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim. Uruchomienie instrumentu w sieci głównej planowane jest na I kwartał 2023 roku.


Albański sąd potwierdza ekstradycję prezesa Thodex do Turcji

Albańskie władze podobno wydadzą Faruka Fatiha Ozera (CEO giełdy kryptowalut Thodex) do Turcji. Uciekł on ze swojej ojczyzny w zeszłym roku po tym jak wyłudził od klientów platformy prawie 2 miliardów dolarów. –> źródło: CryptoPotato


Lista państw, których mieszkańcy stracili najwięcej na upadku FTX

Portal CoinGecko przygotował listę państw, których obywatele ucierpieli najbardziej na skutek upadku FTX. Ponownie w tym roku głośny krach w branży kryptowalut miał odbić się najmocniej na Koreańczykach. Szczęśliwie FTX nie cieszyło się dużą popularnością w Polsce.

top 30 państw - CoinGecko
sytuacja na rynku kryptowalut 21.11.2022

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.