Grayscale nie ujawni swoich rezerw | Wiadomości | CrypS.

Grayscale nie ujawni swoich rezerw

Redakcja
grayscale

Firma inwestycyjna Grayscale poinformowała, że jej kryptowaluty są przechowywane w portfelu regulowanej giełdy kryptowalut Coinbase, a ze względów bezpieczeństwa fundusz nie będzie publicznie ujawniał swoich rezerw.


Ponieważ Coinbase jako usługa powiernicza jest okresowo audytowana, zespół Grayscale nie ujawni adresów ani żadnych informacji uznanych za poufne:

Coinbase często przeprowadza audyty blockchain. Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy informacji o portfelu, rezerwach czy innej zaawansowanej procedurze rozliczania kryptowalut.

Grayscale rozumie reakcję, jaką wywoła ich niechęć do podążania za przykładem giełd kryptowalutowych i zgłaszania rezerw:

Nasze ogłoszenie rozczaruje wielu, ale panika wywołana przez fiasko FTX i innych firm nie jest uzasadnionym powodem do ominięcia wyrafinowanych środków bezpieczeństwa, które od lat chronią aktywa naszych inwestorów.

Scenariusz jak upadek FTX nie jest możliwy

Przedstawiciele Grayscale próbowali uspokoić inwestorów zapewniając, że zasady obowiązujące w jej jednostkach sprawiają, że scenariusz taki jak upadek FTX jest praktycznie niemożliwy. Firma zapewnia, że każda jednostka rejestruje swój produkt zgodnie z prawem. To znaczy, że zasady rządzące ich kryptowalutowymi trustami zabraniają sprzedaży, pożyczania lub innego przekazywania bazowych aktywów użytkowników.

CEO giełdy Binance stwierdził niedawno, że ujawnienie i rzeczywisty dowód aktywów lub rezerw powinny być obowiązkowe dla firm z branży krypto. Poparło go wiele giełd, a niektóre robiły to nawet ze szkodą dla swojej reputacji.

grayscalereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.