Ripple rozważy zakup aktywów FTX | Wiadomości | CrypS.

Ripple rozważy zakup aktywów FTX

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ftx

Ripple rozważa możliwość zakupu aktywów upadłej giełdy kryptowalut FTX. Firma jest zainteresowana jednostkami zorientowanymi na biznes. Tak wynika ze słów CEO – Brada Garlinghouse’a, które wypowiedział podczas rozmowy z The Sunday Times.


FTX Group złożyła 11 listopada wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W skład grupy wchodzi około 130 podmiotów prawnych, w tym Alameda Research i FTX Trading.

Garlinghouse powiedział, że założyciel FTX Sam Bankman-Fried zadzwonił do niego, gdy próbował zebrać fundusze na ratowanie biznesu. Omówili wówczas, czy giełda ma jednostki, które Ripple “chciałoby nabyć”.

Częścią naszej rozmowy było to, że jeśli chciałby mieć płynność, to mogą być firmy, których był właścicielem, a które chcielibyśmy przejąć. […] Czy kupilibyśmy niektóre z nich? Zdecydowanie uważam, że rozważylibyśmy to.

Prezes dodał, że od momentu złożenia przez giełdę wniosku o upadłość zmieniły się warunki, na jakich byłby skłonny nabyć jej aktywa. Garlinghouse tłumaczył:

Nie mówię, że nie będziemy rozważać tych kwestii – jestem pewien, że będziemy. Ale teraz o wiele trudniej jest załatwić sprawę

19 listopada FTX poinformował, że zaangażuje bank inwestycyjny Perella Weinberg Partners do przygotowania niektórych swoich dywizji do sprzedaży lub reorganizacji. Firma podkreśliła, że na ten ruch musi wyrazić zgodę sąd.

Przypomnijmy, że 12 listopada Bahamas Securities Commission przekazała wszystkie cyfrowe aktywa FTX Digital Markets do kontrolowanego przez siebie portfela.

ftxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.