Sui Network wystartowała w sieci testowej | Wiadomości | CrypS.

Sui Network wystartowała w sieci testowej

Redakcja
sui blockchain

Założony przez byłych inżynierów start-up Mysten Labs ogłosił uruchomienie testowej sieci blockchaina warstwy 1 – Sui Network.


Deweloperzy stwierdzili w tweecie:

Jest to ogromny krok w kierunku decentralizacji jako pierwsza instancja sieci Sui zarządzana przez kogoś innego niż Mysten Labs.

Prace testnetu, nazwane Wave 1, skupiają się na operatorach – samych walidatorach oraz tych, którzy zarządzają pełnymi węzłami.

Programiści uznali pracę nad zdecentralizowaną koordynacją i reagowaniem na incydenty za jedno z głównych wyzwań. Planują również wyłonić główną grupę operatorów doświadczonych w rozmieszczaniu, monitorowaniu i usuwaniu usterek węzłów.

Wyzwania i nauka Sui

Zespół przyznał, że spodziewa się pewnych wyzwań i “nauki” w działaniu pierwszej wersji zdecentralizowanej sieci. Wave 1 będzie rozwiązaniem tymczasowym, które zostanie wyłączone po osiągnięciu celów. Inżynierowie Mysten Labs przewidują wykorzystanie jeszcze kilku testowych iteracji protokołu przed uruchomieniem mainnetu.

Dziękujemy społeczności za udział w testowaniu infrastruktury Sui. Będziemy wspierać Wave 1 przez około dwa do trzech tygodni.

Zespół zalecił, aby twórcy aplikacji nadal korzystali z sieci deweloperskiej (devnet) jako preferowanego i bardziej stabilnego środowiska.

Przypomnijmy, że Mysten Labs zamknął we wrześniu rundę finansowania Series B o wartości 300 mln dolarów z wyceną 2 mld dolarów.

Na początku listopada start-up zawarł strategiczne partnerstwo z jednym ze swoich inwestorów, południowokoreańskim deweloperem i wydawcą gier online NCsoft. Celem partnerstwa jest stworzenie aplikacji rozrywkowych na blockchainie Sui.

sui blockchainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.