Tuvalu zreplikuje się w metaverse | Wiadomości | CrypS.

Tuvalu zreplikuje się w metaverse

Anna Sutowicz
Tuvalu, mały polinezyjski kraj wyspiarski, ogłosił, że wykorzysta metaverse do odtworzenia swojej cyfrowej wersji w odpowiedzi na podnoszący się poziom mórz. Według raportu agencji Reuters Tuvalu ogłosiło, że wykona cyfrową replikę swoich wysp i punktów orientacyjnych, aby zachować historię i kulturę kraju. Minister spraw zagranicznych Tuvalu, Simon Kofe, ogłosił to na szczycie klimatycznym COP27, argumentując, że nadszedł czas, aby zacząć szukać alternatywnych rozwiązań dla przetrwania kraju w obliczu podnoszenia się poziomu mórz. Minister Kofe powiedział, że kraj wykorzysta Metaverse, aby stać się pierwszym zdigitalizowanym narodem. Powiedział: Nasza ziemia, nasz ocean, nasza kultura są najcenniejszymi zasobami naszych ludzi i aby chronić ich przed krzywdą, bez względu na to, co dzieje się w świecie fizycznym, przeniesiemy ich do chmury. Oświadczeniu Kofe towarzyszyło wideo, na którym minister stoi na cyfrowej wersji jednej z narodowych wysepek, gdy poziom mórz podnosi się do zagrażających poziomów. Raport twierdzi, że Tuvalu stanie się pierwszym krajem, który zreplikuje się w metaverse i dołączy do miasta Seul i wyspiarskiego narodu Barbadosu jako pierwsi użytkownicy metaverse w celu ułatwienia usług rządowych. Minister Kofe powiedział agencji Reuters przed swoim wystąpieniem na szczycie, że ma nadzieję wykorzystać technologię Metaverse, aby pomóc zachować historię i kulturę swojego kraju. Powiedział: Chodzi o to, aby nadal funkcjonować jako państwo i poza tym, aby zachować naszą kulturę, naszą wiedzę, naszą historię w przestrzeni cyfrowej

Tuvalu, mały polinezyjski kraj wyspiarski, ogłosił, że wykorzysta metaverse do odtworzenia swojej cyfrowej wersji. Takie działanie ma być odpowiedzią na podnoszący się poziom mórz.


Tuvalu planuje zbudować cyfrową wersję samego siebie. Chce powielić w metaverse wyspy i punkty orientacyjne, by zachować swoją historię i kulturę. Podnoszący się poziom mórz grozi zatopieniem tego małego państwa położonego na Oceanie Spokojnym w zachodniej Polinezji.

Tuvalu w metaverse

Simon Kofe, minister do spraw zagranicznych Tuvalu, ogłosił na szczycie klimatycznym COP27, że to najlepszy czas, by zacząć poszukiwania alternatywnych rozwiązań dla przetrwania kraju. Tuvalu zamierza wykorzystać metaverse i stać się pierwszym zdigitalizowanym narodem.

Kofe powiedział:

Nasza ziemia, nasz ocean, nasza kultura są najcenniejszymi zasobami naszych ludzi i aby chronić ich przed krzywdą, bez względu na to, co dzieje się w świecie fizycznym, przeniesiemy ich do chmury.

Chodzi o to, aby nadal funkcjonować jako państwo i poza tym, aby zachować naszą kulturę, naszą wiedzę, naszą historię w przestrzeni cyfrowej.

Oświadczeniu ministra towarzyszyło wideo, na którym stoi on na cyfrowej wersji jednej z narodowych wysepek, gdy poziom mórz podnosi się do zagrażających poziomów. Zdaniem władz kraju stworzenie cyfrowej wersji może pozwolić Tuvalu w pełni funkcjonować jako suwerenne państwo, kiedy w wyniku zmian klimatycznych jego mieszkańcy będą zmuszeni mieszkać gdzie indziej.

Czym jest metaverse?

Metaverse to rozszerzona rzeczywistość wirtualna i jedna spośród najszybciej rozwijających się technologii przyszłości. Nazwa ta pochodzi ze zbitku słów meta (tj. poza) i verse (będącego częścią angielskiego słowa universe, oznaczającego świat). To koncepcja, która obejmuje współistnienie wielu wirtualnych światów 3D, w których funkcjonują ludzie, łączący się z nimi za pomocą urządzeń VR. Może sprawić, że będziemy wykonywać tam aktywności, które dotychczas były zarezerwowane wyłącznie dla realnego świata.

Tuvalu, mały polinezyjski kraj wyspiarski, ogłosił, że wykorzysta metaverse do odtworzenia swojej cyfrowej wersji w odpowiedzi na podnoszący się poziom mórz. Według raportu agencji Reuters Tuvalu ogłosiło, że wykona cyfrową replikę swoich wysp i punktów orientacyjnych, aby zachować historię i kulturę kraju. Minister spraw zagranicznych Tuvalu, Simon Kofe, ogłosił to na szczycie klimatycznym COP27, argumentując, że nadszedł czas, aby zacząć szukać alternatywnych rozwiązań dla przetrwania kraju w obliczu podnoszenia się poziomu mórz. Minister Kofe powiedział, że kraj wykorzysta Metaverse, aby stać się pierwszym zdigitalizowanym narodem. Powiedział: Nasza ziemia, nasz ocean, nasza kultura są najcenniejszymi zasobami naszych ludzi i aby chronić ich przed krzywdą, bez względu na to, co dzieje się w świecie fizycznym, przeniesiemy ich do chmury. Oświadczeniu Kofe towarzyszyło wideo, na którym minister stoi na cyfrowej wersji jednej z narodowych wysepek, gdy poziom mórz podnosi się do zagrażających poziomów. Raport twierdzi, że Tuvalu stanie się pierwszym krajem, który zreplikuje się w metaverse i dołączy do miasta Seul i wyspiarskiego narodu Barbadosu jako pierwsi użytkownicy metaverse w celu ułatwienia usług rządowych. Minister Kofe powiedział agencji Reuters przed swoim wystąpieniem na szczycie, że ma nadzieję wykorzystać technologię Metaverse, aby pomóc zachować historię i kulturę swojego kraju. Powiedział: Chodzi o to, aby nadal funkcjonować jako państwo i poza tym, aby zachować naszą kulturę, naszą wiedzę, naszą historię w przestrzeni cyfrowejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.