FTX: 50 największych wierzycieli domaga się 3 mld dolarów

FTX: 50 największych wierzycieli domaga się 3 mld dolarów

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
FTX domaga się zwrotu darowizn

Zgodnie z niedawno złożonym dokumentem sądowym najwięksi wierzyciele FTX mają roszczenia sięgające setek milionów dolarów. 


Z dokumentu sądowego złożonego przez FTX w Sądzie U.S. Bankruptcy dla Dystryktu Delaware wynika, że giełda ​​jest winna swoim 50 największym wierzycielom blisko 3,1 mld dolarów. 10 największych wierzycieli ma roszczenia sięgające 1,45 mld dolarów. Największe pojedyncze roszczenie opiewa na 226 mln USD, drugie na 203 mln dolarów, kolejne na 174 mln dolarów, 159 mln dolarów i 130 mln dolarów.

Tożsamość wierzycieli FTX

Tożsamość wierzycieli nie została wymieniona w dokumencie. FTX zaangażowała Sullivan & Cromwell oraz Landis Rath & Cobb jako prawników zajmujących się upadłością. Adwokaci upadłościowi powiedzieli, że lista Top 50 wierzycieli FTX będzie aktualizowana, gdy dodatkowe informacje będą dostępne:

Dłużnicy kontynuują dochodzenie dotyczące wymienionych kwot, w tym płatności, które mogły zostać dokonane, ale nie są jeszcze odzwierciedlone w księgach i rejestrach.

Ponad milion wierzycieli FTX

Według dokumentów złożonych w sądzie w związku z wnioskiem o ogłoszenie upadłości, FTX może mieć nawet milion wierzycieli, którzy dążą do odzyskania swoich strat.

Podczas, gdy inwestorzy z niecierpliwością oczekują informacji, kiedy będą mogli odzyskać swoje fundusze z upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, prawnicy ostrzegają, że może to zająć “dekady”. Stephen Earel, prawnik zajmujący się niewypłacalnością, partner w Co Cordis w Australii, powiedział, że wynika to ze “złożoności transgranicznych kwestii niewypłacalności i konkurencyjnych jurysdykcji”. Dodał również, że niestety użytkownicy FTX są w kolejce ze wszystkimi innymi podmiotami, tj. z innymi wierzycielami, inwestorami i funduszami venture capital.

FTX domaga się zwrotu darowiznreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.