Tether przenosi 1 mld USDT z Solana do Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Tether przenosi 1 mld USDT z Solana do Ethereum

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tether

Emitent stablecoinów Tether ogłosił przeniesienie 1 mld USDT z blockchaina Solana do Ethereum. Powodem było to, że Solana wpadła w kłopoty po upadku giełdy kryptowalutowej FTX. Według oświadczenia Tethera, wymiana odbędzie się z pomocą strony trzeciej.


Spadki Solana

Jeszcze kilka tygodni temu Solana była jednym z pięciu najlepszych projektów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej. Blockchain ten przechowywał USDT o wartości około 1,8 mld USD.

Według DeFiLlama cena SOL spadła o około 0,03% po ogłoszeniu Tethera, a całkowita wartość aktywów zablokowanych w protokołach DeFi spadła o 10,95% do 297,73 mln USD. Solana zajmuje obecnie 18 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej – w ciągu ostatnich siedmiu dni spadła o prawie 25,4%. SOL handluje na poziomie 11,90 USD, wielokrotnie poniżej swojego all-time high – 256 USD.

Przedwczoraj pojawiła się też informacja, że największa na świecie giełda aktywów cyfrowych, Binance, tymczasowo zawiesza wsparcie dla depozytów USDT i USD Coin (USDC) na blockchainie Solana. Później jednak wszystko wróciło do normy.

Były główny menedżer Goldman Sachs i entuzjasta kryptowalut Raoul Pal uważa, że pomimo możliwego krótkoterminowego spadku ceny SOL, aktywo pozostaje atrakcyjne w dłuższej perspektywie.

tetherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.