Małżeństwo w metaverse? Ukraina zbada taki pomysł | Wiadomości | CrypS.

Małżeństwo w metaverse? Ukraina zbada taki pomysł

Redakcja
Ukraina ogłasza pilotaż e-hrywny

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej rozważa możliwość aranżowania małżeństw i rozwodów w metaverse. Tak wynika ze słów szefa resortu Mychajło Fiodorowa – podaje portal internetowy Economic Pravda.


Według ministra, resort opracował już kilka MVP w tym zakresie. Teraz są one poddawane testom.

Generalnie zespół Ministerstwa Cyfryzacji skupia się na dwóch trendach – govtech z możliwością eksportu rozwiązań do innych krajów oraz military tech. Fiodorow powiedział:

Technologia bezpieczeństwa to nowy trend, na który teraz, po wojnie na Ukrainie, będzie zapotrzebowanie przez wiele lat.

Dodał, że celem jego agencji jest stworzenie kraju o najbardziej przyjaznych dla użytkownika usługach publicznych.

Według funduszu venture capital Hypra, od 2017 roku na Ukrainie wystartowało ponad 80 start-upów Web3, które łącznie przyciągnęły około 1 mld USD inwestycji w ciągu ostatnich czterech lat.

Wcześniej międzyfrakcyjne stowarzyszenie posłów Blockchain4Ukraina i ukraiński związek publiczny Virtual Assets podpisały roadmap dla wdrożenia technologii blockchain i Web3 w kraju.

Ukraina ogłasza pilotaż e-hrywnyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.