Amerykański sąd zatwierdza ostateczny termin składania roszczeń w sprawie Celsiusa | Wiadomości | CrypS.

Amerykański sąd zatwierdza ostateczny termin składania roszczeń w sprawie Celsiusa

Redaktor: Michał Misiura
Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnych

Amerykański sąd zatwierdził wniosek firmy Celsius, upadłego pożyczkodawcy kryptowalutowego, o ustalenie terminu składania dowodów roszczeń przez klientów w ramach prowadzonego postępowania upadłościowego.


Wniosek firmy Celsius został zatwierdzony przez amerykański sąd upadłościowy dla południowego dystryktu Nowego Jorku. Na jego podstawie klienci musza złożyć dowody roszczeń przeciwko firmie do 3 stycznia 2023 roku włącznie. Każda osoba lub podmiot – w tym osoby fizyczne, spółki osobowe, korporacje, spółki joint venture i trusty – mogą składać roszczenia pocztą, osobiście lub za pośrednictwem strony internetowej agenta ds. roszczeń Stretto.

Po kryzysie płynności, który wstrząsnął branżą w pierwszej połowie roku, platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius Network złożyła wniosek o upadłość w lipcu, zaledwie kilka tygodni po zamrożeniu wypłat klientów. Pożyczkodawca złożył wniosek o upadłość na podstawie art. 11, który pozwala mu na reorganizację przy jednoczesnym kontynuowaniu działalności.

Kolejne posiedzenie sądu 5 grudnia

Wcześniej w tym miesiącu firma Celsius zwróciła się do nowojorskiego sądu o przedłużenie terminu na złożenie planu reorganizacji platformy.

Klienci upadłego pożyczkodawcy nie muszą składać dowodu roszczenia, jeśli mieści się on w kilku kategoriach wymienionych w dokumencie prawnym, w tym jeśli wszelkie roszczenia zostały już zapłacone przez to, co pozostało z firmy i jeśli podobny formularz został już złożony u urzędnika sądu upadłościowego w Nowym Jorku.

Firma Celsius udostępniła dalsze instrukcje dotyczące sposobu składania roszczeń na swoim oficjalnym koncie na Twitterze i wskazała, że następne przesłuchanie w sprawie upadłości jest zaplanowane na 5 grudnia.

Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.