Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.04.2024]

Kursy kryptowalut 08.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 8 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin znów powyżej 71 000 USD

Kurs bitcoina znalazł się dziś na najwyższym poziomie od 14 marca. Wczoraj natomiast analityk znany jako TechDev zauważył, że kryptowaluta na swoim wykresie cenowym zrobiła coś, co ma miejsce naprawdę rzadko, a w przeszłości zawsze oznaczało to podwojenie jej ceny w ciągu 3 miesięcy.

Czytaj więcej: Bitcoin znów powyżej 72 000 USD. Ten wskaźnik sugeruje wzrost do 140 000 w lipcu

Ethena ogłasza “sezon 2”. Stake’owanie ENY może się bardzo opłacić

Ethena znów daje o sobie znać za sprawą gorącego ogłoszenia, które doprowadziło do wystrzału kursu ich tokena oraz tego, że z giełd zaczęto w pośpiechu wypłacać jego ogromne ilości. Widać, że twórcy projektu naprawdę przemyśleli swoją strategię działania.

Czytaj więcej: Kurs ENA skoczył od piątku o blisko 60%. Wieloryby wypłacają token z giełd, by zasilić pule stakingowe

Cardano jeszcze pokaże, na co je stać. Potężne dwie aktualizacje w drodze

Nad Cardano w ostatnich miesiącach zbiera się coraz więcej negatywnych opinii. Teraz jeden z topowych youtuberów opublikował film, w którym analizuje, dlaczego ADA tak słabo sobie radzi na tle innych altcoinów. Charles Hoskinson odpowiada, że warto czekać na zmiany w tym ekosystemie i zapowiada 2 kluczowe aktualizacje.

Czytaj więcej: „Mamy ten sam problem, co AI”. Charles Hoskinson zapowiada wielkie zmiany w Cardano

“Hijacking Bitcoin” już do kupienia. Kontrowersyjna książka hitem na Amazonie

Kontrowersyjny dziennikarz, który kilka lat temu doprowadził do powstania pierwszego forka bitcoina, przed weekendem wydał swoją książkę mówiącą o tym, dlaczego największa z kryptowalut nie spełnia swojego zadania w myśl założeń Satoshi’ego Nakamoto. Sprawa jest dość kontrowersyjna, ale sama pozycja sprzedaje się naprawdę dobrze, a pierwsze opinie są takie, że jej autor ma sporo racji.

Czytaj więcej: Ukryta historia bitcoina. Kontrowersyjna książka o BTC okazała się bestsellerem Amazona

Omijaj niektóre banki, jeśli masz coś wspólnego z kryptowalutami

Mogłoby się wydawać, że w 2024 roku, gdy kryptowaluty przestały być kojarzone już jako dziwne cyfrowe pieniądze komputerowych geeków, a wielkie instytucje wspierają tę branżę, to i komplikacje z bankami stały się tylko nieprzyjemnym wspomnieniem. Okazuje się jednak, że problem w dalszym ciągu się utrzymuje, a ofiarą tego typu sytuacji padł niedawno nawet pewien polski ekonomista.

Czytaj więcej: Banki nadal blokują konta posiadaczy kryptowalut

Bitget będzie uczyć Europejczyków, jak stać się COO w branży Web3

Topowa giełda kryptowalut rusza ze świetną inicjatywą edukacyjną dla swoich użytkowników z Europy! Program Blockchain4Youth ma na celu wspieranie rozwoju karier młodych ludzi w branży Web3. Dla wybitnych uczestników przygotowano wyjątkową opcję, której raczej nikt by nie odpuścił.

Czytaj więcej: Giełda Bitget pomoże Ci stać się liderem w branży Web3. Blockchain4Youth rusza w Europie!


Newsy z weekendu


Bitcoin zaskoczył Wall Street, a to dopiero początek

Bull run na bitcoina dopiero się zacznie – twierdzi Scaramucci. Ceniony inwestor wskazuje, jak duży popyt na posiadanie największej z kryptowalut przez instytucje niebawem odbije się wzrostowo na jego cenie.

Czytaj więcej: Wyniki sprzedażowe bitcoina (BTC) zaskoczyły Wall Street. Anthony Scaramucci mówi o popycie na kryptowaluty

Szalone pomysły polityków z Korei Południowej dot. bitcoina

Demokraci z Korei Południowej zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak silny jest rynek kryptowalut w ich kraju. Świadczy o tym chociażby fakt, że aż 10% wszystkich obywateli inwestuje w cyfrowe aktywa, tak więc probitcoinowe obietnice mogą pomóc w zdobyciu nowego elektoratu. Politycy więc wyszli z dość kontrowersyjnymi pomysłami, byleby tylko utrzymać się przy władzy.

Czytaj więcej: Politycy z Korei Płd. mają szalony pomysł dot. kryptowalut

Co z ETF-em na Ethereum? Ekspert sugeruje, by go opóźnić dla dobra sprawy

ETF-y śledzące cenę spot ETH mogą zostać zatwierdzone przez SEC już w przyszłym miesiącu. Analitycy JPMorgan prognozują 50% szans na powodzenie w tej sprawie. Natomiast CIO Bitwise uważa, że nie powinno się ich wprowadzać na rynek w najbliższym czasie i przedstawia solidną argumentację na podparcie swoich słów.

Czytaj więcej: ETF-y dla Ethereum nie powinny startować w maju. CIO Bitwise wyjaśnia, dlaczego

SEC wygrywa w sądzie z Terraform Labs

Katastrofa dot. załamania się ekosystemu Terra po słynnym depegu ich algorytmicznego stablecoina UST doprowadziła do strat na rynku kryptowalut wycenianych na 40 miliardów dolarów. Stojąca za wszystkim południowokoreańska firma Terraform Labs oraz jej założyciel i były CEO – Do Kwon – zostali oficjalnie uznani przez amerykański sąd za winnych tej sytuacji.

Czytaj więcej: Twórcy Terry oszukali inwestorów. Firma Do Kwona przegrywa w sądzie z SEC

Meta będzie oznaczać treści generowane przez AI

Amerykański gigant technologiczny zamierza oddzielić publikowane treści tworzone bezpośrednio przez człowieka od tych, przy których swój udział miała sztuczna inteligencja. Meta wprowadzi specjalny znacznik dla contentu wygenerowanego przez AI.

Czytaj więcej: Meta wprowadza ważną funkcję związaną z AI

Amazon zaliczył straszną wtopę dot. sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja to największa ściema w historii ludzkości? Tak daleko jeszcze się nie posuniemy. Choć Amazon podkopał naszą wiarę w postęp.

Czytaj więcej: AI to jedna wielka ściema? Amazon chciał się popisać możliwościami nowej technologii. I się skompromitował

Kursy kryptowalut 08.04.2024



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.