Ukryta historia bitcoina. Kontrowersyjna książka o BTC okazała się bestsellerem Amazona | Wiadomości | CrypS.

Ukryta historia bitcoina. Kontrowersyjna książka o BTC okazała się bestsellerem Amazona

Jacek Walewski

Roger Ver wydał książkę pt. “Hijacking Bitcoin: The Hidden History of BTC”. Premiera miała miejsce 5 kwietnia. Pozycja od razu stała się bestsellerem Amazona. Powód? Może to, że publikacja obiecuje nam to, że poznamy “ukrytą historię bitcoina”.


  • Na rynku w USA pojawiła się nowa książka o BTC, która z miejsca stała się bestsellerem na Amazonie,
  • Chodzi o publikację Rogera Vera, która dot. “ukrytej historii BTC”.

Książka o BTC, która stała się przebojem

Roger Ver to jeden z early adopterów BTC i założyciel serwisu Bitcoin.com. Postanowił teraz rzucić nowe światło na to, co możemy myśleć o największej kryptowalucie.

Sam fakt, że książka stała się bestsellerem, wywołał poruszenie na X. Adam Back, dyrektor generalny Blockstream, napisał w social mediach:

Jego książka radzi sobie bardzo dobrze, a on podrzuca wielkie idee nowemu pokoleniu ludzi, którzy nie znają odpowiedniego kontekstu

– napisał. Chodzi mu zapewne o projekt Bitcoin Cash, o którym wspomnę za chwilę.

Zakpił też z tego, że Ver musiał napisać książkę, bo na rynku nie idzie mu dobrze.

Kiedy tracisz na rynku na kontrowersyjnym zakładzie finansowym, dostosowujesz się lub tracisz -99% swojego kapitału, a tym samym znaczenie rynkowe. chyba, że masz na imię Roger, wtedy wybierasz się na tour promujące książkę

– napisał.

Bitcoin Cash, czyli, jak podzielić społeczność

Książkę można kupić na Amazonie przy użyciu tradycyjnych metod płatności albo za pomocą… Bitcoin Cash (BCH). Tak, chodzi o hard forka BTC, a nie o oryginalnego bitcoina, co może drażnić niektórych fanów kryptowaluty.

Sam Ver mimo swoich zasług dla rynku jest jednak postacią kontrowersyjną. M.in. właśnie ze względu na swoje wsparcie dla Bitcoin Cash. Swoim wręcz histerycznym sprzeciwem dot. zmian, jakie chciano przed laty wprowadzić do sieci bitcoina, doprowadził do rozłamu w społeczności pierwszej kryptowaluty. Do dziś uważa, że to Bitcoin Cash jest prawdziwym bitcoinem, zaś bitcoin to podróbka.

Choć powyższe sugerowałoby, że Ver jest dość infantylny, niektórzy ludzie tacy jak Molly Zuckerman zaczynają zmieniać swoje postrzeganie go. I to właśnie po przeczytaniu książki „Hijacking Bitcoin: The Hidden History of BTC”:

Po przeczytaniu książki (…) myślę, że powinniśmy być winni Rogerowi Verowi zbiorowe przeprosiny

– przekazała.

W swojej książce zapewne przedłożył swoje racje, którymi może przekonać do siebie część osób.

Nie tylko Bitcoin Cash

Pomimo kontrowersji, jakie generuje, Ver pozostaje wybitną postacią w branży, aktywnie promując kryptowaluty takie jak Bitcoin Cash, Monero (XMR) i Zano (ZANO). Przez wielu jest uważany za “bitcoinowego Jezusa”. Właśnie przez to, że stara się zarażać swoją pasją do kryptowaluty innych.

Nam pozostaje czekać na polskie tłumaczenie jego książki.




reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.