Bitcoin znów powyżej 72 000 USD. Ten wskaźnik sugeruje wzrost do 140 000 w lipcu | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin znów powyżej 72 000 USD. Ten wskaźnik sugeruje wzrost do 140 000 w lipcu

Filip Dzięciołowski
Kurs bitcoina rośnie

Król kryptowalut znów świeci wiosenną zielenią na swoim wykresie cenowym i ponownie jest handlowany powyżej 72 tys. dolarów. Za niecałe 2 tygodnie będzie miał miejsce kolejny halving, po którym w poprzednich cyklach następowały silne wzrosty. Według analizy technicznej przedstawionej przez TechDev bitcoin jest na dobrej drodze, by do lipca wzrosnąć nawet do 140 tys. dolarów.


  • Kurs bitcoina po 3 tygodniach odzyskał poziom powyżej 72 tys. dolarów i wzrósł o 4% w ciągu kilku ostatnich godzin,
  • TechDev wskazuje na nietuzinkową sytuację w kwestii analizy technicznej BTC, z której wynika, że wartość kryptowaluty się niedługo podwoi.

Kurs bitcoina podwoi się w ciągu 3 miesięcy?

Po kilku dniach niewielkiej zmienności na wykresie cenowym bitcoina jego kurs zaliczył dziś w godzinach porannych wystrzał do poziomu 72 562 dolarów, i co oznacza najwyższą cenę od 14 marca.

Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Wzrosty ceny są spowodowane w głównej mierze napływem kapitału do spotowych ETF-ów, które wystartowały w styczniu tego roku, a także skupowaniem BTC przez inwestorów przed halvingiem, póki jest tanio. Chodzi bowiem o to, że w przeszłości po zmniejszeniu się podaży nowych coinów, które trafiały do obiegu po trafieniu nowych bloków przez górników, kurs bitcoina osiągał zawsze rekordowe poziomy cenowe.

Zdaniem Anthony’ego Scaramucci’ego niebawem kurs kryptowaluty zacznie jeszcze bardziej rosnąć, bowiem popyt na nią za pośrednictwem ETF-ów przerósł oczekiwania Wall Street.

Jak w tym przypadku skok ceny BTC sprowadza się do zasady popytu i podaży, to o silnych wzrostach pisał także TechDev w oparciu o obserwacje wynikające z dokonanej analizy technicznej.

Wczoraj opublikował post na X, w którym zwraca uwagę na bardzo rzadko występujące zachowanie bitcoina, które w przeszłości zawsze oznaczało podwojenie jego ceny. Chodzi dokładnie o to, że największa z kryptowalut zamknęła dwa kolejne miesiące powyżej górnej wstęgi Bollingera.

Wstęgi Bollingera w analizie technicznej odnoszą się bowiem do narzędzia mierzącego dynamikę oraz zmienność badanych aktywów w określonym przedziale czasowym. Przeważnie jest tak, że gdy cena znajduje się powyżej górnego pasma, to sygnalizuje to oznaki wykupienia. Z drugiej strony, w przypadku zjechania ceny poniżej dolnego pasma, jest to odbierane jako wyprzedanie aktywów.

TechDev wspomniał również o tym, że w przeszłości za każdym razem, gdy bitcoin znajdował się powyżej opisywanego poziomu, to jego cena podwajała się w ciągu następnych trzech miesięcy. Wynika z tego więc, że do lipca bitcoin ma osiągnąć szansę cenę około 140 000 dolarów.

Kurs bitcoina rośniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.