Kurs ENA skoczył od piątku o blisko 60%. Wieloryby wypłacają token z giełd, by zasilić pule stakingowe | Wiadomości | CrypS.

Kurs ENA skoczył od piątku o blisko 60%. Wieloryby wypłacają token z giełd, by zasilić pule stakingowe

Filip Dzięciołowski
Ethena ENA

Projekt Ethena znów daje o sobie znać. Dziś kurs ich tokena ENA wyskoczył o ponad 20% po ogłoszeniu informacji dot. benefitów wynikających z jego stake’owania. 


  • Wartość rynkowa tokena ENA wzrosła dziś po ogłoszeniu, że osoby, które przeznaczą minimum 50% tego zasobu w stosunku do salda posiadanego stablecoina USDe, staną się beneficjentami premii w wysokości 50%,
  • W krótkim czasie odnotowano już, ze scentralizowanych giełd kryptowalut wieloryby zaczęły masowo wypłacać swoje tokeny, by przeznaczyć je na poczet stakingu.

Ethena umie w marketing

Kryptowalutowy projekt od Ethena Labs debiutował na początku tego miesiąca i jak widać, jego twórcy mają dobrze zaplanowaną strategię marketingową dot. ich tokena ENA oraz algorytmicznego stablecoina USDe.

Mimo obaw wielu osób ze społeczności cyfrowych aktywów, że może on podzielić ten sam los, co UST oraz Terraform Labs, to na razie nic nie wskazuje na powtórkę dramatu z maja 2022 roku.

Co więcej, zespół Etheny ostatnio przekazał, że wesprze swoje zabezpieczenia wspomnianego stablecoina rezerwami w bitcoinie, a dziś poinformowano o kolejnej inicjatywie, która ma wzmocnić stosunek ENY do USDe.

Jak czytamy w opublikowanym wyżej wpisie, od dziś każdy użytkownik, który zdecyduje się na zablokowanie swoich tokenów ENA na okres przynajmniej siedmiu dni przy zachowaniu minimalnych proporcji wynoszących 50% w stosunku do salda USDe, może liczyć na premię w wysokości 50%.

Nie trzeba było długo czekać na reakcje posiadaczy tej kryptowaluty, a także jej ruchy na wykresie cenowym. Platforma analityczna Lookonchain przekazała, że ​​trzy adresy należące do wielorybów zdążyły już wypłacić z giełdy Binance łącznie 11,9 miliona tokenów ENA o wartości 15,23 miliona dolarów.

Kurs ENY natomiast wynosi w momencie pisania tego artykułu 1,2 dolara, ale jeszcze kilka godzin temu był to poziom 1,35 dolara, co oznaczało skok ceny o 22,75% w ciągu kilkudziesięciu minut.

Ethena
Wykres cenowy ENA na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Ethena ENAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.