Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.04.2023]

Redaktor: Michał Misiura
kurs kryptowalut 7 kwietnia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Protestujący tymczasowo zajmują paryskie biuro BlackRock

We Francji odbywają się obecnie protesty, ponieważ władze chcą podnieść wiek emerytalny z 62 do 64 lat. Jak się okazuje, protestujący zajęli tymczasowo siedzibę amerykańskiej korporacji BlackRock w Paryżu. Ludzie skandowali hasło “Jesteśmy tutaj” i odpalili fajerwerki wewnątrz budynku.

Czytaj więcej: Protestujący tymczasowo zajmują paryskie biuro BlackRock


Peter Schiff: “ChatGPT wybiera złoto zamiast bitcoina”

Zwolennik złota Peter Schiff pochwalił ChatGPT. Dlaczego? Ponieważ chatbot wybiera metal szlachetny zamiast bitcoina.

ChatGPT zalecił, aby sporą część portfela (20%) przeznaczyć na złoto i inne metale szlachetne. To ma zminimalizować to straty wynikające z ewentualnych spadków na rynku.

Więcej (40% portfela) powinno być zainwestowane w obligacje, a 30% w “ochronne” akcje. Pozostałe 10% inwestor powinien trzymać w gotówce. Chatbot nie wspomina w swojej rekomendacji o Bitcoinie.

Czytaj więcej: Peter Schiff: “ChatGPT wybiera złoto zamiast bitcoina”


Trudność wydobycia BTC osiągnęła nowy szczyt

Wczoraj  nastąpiła kolejna korekta trudności wydobycia bitcoina. Wskaźnik wzrósł o 2,23%, ustanawiając nowy rekord wszech czasów. Jest to czwarty wzrost trudności kopania z rzędu. Poprzednia zmiana w górę miała miejsce 24 marca. Wzrost od początku roku przekroczył już 30%.

Czytaj więcej: Trudność wydobycia BTC osiągnęła nowy szczyt


Raport ONZ: Korea Płn mogła ukraść nawet 1 mld $ w aktywach kryptograficznych

Raport Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych wykazał, że programy nuklearne i rakietowe Korei Północnej przyspieszyły w zeszłym roku pod przywództwem Kim Dzong Una.

“Kraj wykorzystywał coraz bardziej wyrafinowane cybertechniki zarówno do uzyskania dostępu do sieci cyfrowych zaangażowanych w cyberfinansowanie, jak i do kradzieży informacji o potencjalnej wartości, w tym dla swoich programów zbrojeniowych” – czytamy w raporcie.

Kwotę skradzionych wirtualnych aktywów oszacowano z 630 mln USD do ponad 1 mld USD, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2021 roku. Kraj, który jest objęty surowymi sankcjami ekonomicznymi za swój program broni jądrowej, skierował się w stronę cyberataków, aby ominąć te środki.

Czytaj więcej: Raport ONZ: Korea Płn mogła ukraść nawet 1 mld $ w aktywach kryptograficznych


1/3 kryptowalutowych TikToków wprowadza w błąd

W badaniu dappGambl wykazano, że prawie połowa twórców treści kryptowalutowych na TikToku objętych badaniem próbowała promować własne produkty i prywatne grupy handlowe obok wprowadzających w błąd treści kryptowalutowych. Z 594 kont uwzględnionych w raporcie, jedynie 10% zawierało zrzeczenie się odpowiedzialności lub ostrzeżenie o ryzyku związanym z inwestowaniem pieniędzy w kryptowaluty.

Baza użytkowników TikToka to głównie młodzi ludzie. Według szacunków z początku tego roku, 70% użytkowników tej platformy było w wieku poniżej 34 lat, co czyni ich niedoświadczonymi celami dla oszustw.

Czytaj więcej: 1/3 kryptowalutowych TikToków wprowadza w błąd


Doge spada po powrocie starego loga Twittera

Twitter przywrócił stare logo, które niedawno zastąpił Dogecoinem. Moneta zareagowała spadkiem. Według CoinGecko, cena meme coina spadła w ciągu ostatnich 24 godzin o 8,2% do 0,0828 USD.

kurs doge

BitRiver: Rosja awansuje na drugie miejsce w wydobyciu kryptowalut

Po raz pierwszy w pierwszym kwartale 2023 roku Rosja zajęła drugie miejsce na świecie pod względem mocy wydobywczej, z wynikiem 1 GW. Poinformował o tym Kommersant, powołując się na dane firmy BitRiver.

Według wyliczeń firmy liderem pozostają Stany Zjednoczone z 3-4 GW mocy wydobywczej. Inne kraje w pierwszej dziesiątce to:

  • Kraje Zatoki Perskiej – 700 MW;
  • Kanada – 400 MW;
  • Malezja – 300 MW;
  • Argentyna – 135 MW;
  • Islandia – 120 MW;
  • Paragwaj – 100-125 MW;
  • Kazachstan – 100 MW;
  • Irlandia – 90 MW.

Deweloperzy Solana stworzyli narzędzie do obniżenia opłat za wystawienie NFT

Zespół rozwojowy Solana zaprezentował technologię kompresji stanu, która może znacząco obniżyć koszty transakcji. Proponowane rozwiązanie wykorzystuje drzewa Merkle, struktury, które pozwalają na sprawną i bezpieczną weryfikację zawartości dużych zbiorów danych.


MetaMask implementuje funkcję ostrzegającą o możliwym oszustwie

Zespół MetaMask, we współpracy z OpenSea i Blockaid, opracował eksperymentalną funkcję, która powiadamia użytkowników, gdy wchodzą w interakcję z oszustwami.

Funkcja sprawdza adres pod kątem list znanych oszustów z OpenSea oraz Blockbaid. Ta druga firma analizuje historię onchain pod kątem złośliwych zachowań, takich jak fałszowanie podpisów i nieautoryzowane wypłaty z portfeli.


Coinbase chce zniesienia sankcji Tornado Cash

Amerykańska giełda Coinbase podtrzymała apel o zniesienie sankcji wobec kryptomiksera Tornado Cash nałożonych przez władze USA.

5 kwietnia sześć osób odwołało się od decyzji OFAC zakazującej działalności Tornado Cash. Według powodów, agencja przekroczyła swoje uprawnienia, a jej działania naruszyły Pierwszą Poprawkę do Konstytucji USA dotyczącą wolności słowa.


W jednym projekcie zkSync Era utknęło 921 ETH. Deweloper twierdzi, że znalazł rozwiązanie

Deweloper zkSync Era – studio Matter Labs potwierdziło fakt zablokowania 921 ETH w jednym z projektów ekosystemu. Błąd wydaje się być podyktowany usterką w procesie kompilacji. Deweloper zapewnia, że środki są całkowicie bezpieczne.

Problem pojawił się w przypadku projektu środowiskowego Gemholic. Zebrał on 921 ETH (1,7 mln dolarów) na etapie IDO, które następnie po prostu utknęły w smart kontrakcie. Dziś rano, 7 kwietnia, Matter Labs potwierdził to i ogłosił, że znalazł rozwiązanie:

kurs kryptowalut 7 kwietnia 2023



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.